Nadal il spulbera pe Nishikori si se califica in semifinale la Roland Garros

Marti, 04 Iunie 2019, ora 20:01
3550 citiri

Rafa Nadal s-a calificat pentru a 12-a oara in cariera in semifinalele de la Roland Garros dupa o victorie categorica obtinuta in fata lui Kei Nishikori.

Spaniolul nu i-a dat nicio sansa adversarului sau si s-a impus in trei seturi, scor 6-1, 6-1, 6-3.

O ora si 53 de minute a durat partida care a fost si intrerupta cateva minute bune din cauza ploii.

In semifinalele masculine de la Paris vom avea parte de un duel de vis, poate cel mai asteptat din ultimii ani, Nadal urmand a-l infrunta pe marele Roger Federer.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Nadal semifinale Roland Garros, #Nadal Federer Roland Garros, #Roland Garros rezultate , #stiri Rafael Nadal