Rapid pierde Europa dupa remiza tensionata de la Brasov

Duminica, 16 Mai 2010, ora 20:07
1368 citiri

Rapid rateaza prezenta in sezonul urmator al Europa League dupa remiza tensionata de la Brasov, scor 1-1.

Brasovenii au deschis scorul in minutul 27, prin internationalul Mihai Roman, care a profitat de o inexactitate in defensiva giulestenilor.

Giulestenii si-au pierdut rabdarea in partea a doua si au sarit la bataie dupa un fault asupra lui Costin Lazar, iar jucatorii au fost opriti cu greu.

Tensiunea a crescut odata cu trecerea timpului, Raduta fiind eliminat in minutul 87. Roman a vazut si el cartonasul rosu, in minutul 90, pentru un hent in suprafata de pedeapsa, Sapunaru egaland din penalty.

Rapid ocupa in continuare locul 7, 49 de puncte, patru mai putin decat Dinamo cu o etapa inainte de final.

C.M.

Rapid își ia adio de la cupele europene: meci de coșmar pentru giuleșteni împotriva Farului
Echipa Farul Constanţa a învins miercuri, pe teren propriu, scor 3-1, formaţia Rapid Bucureşti, în etapa a şasea din play-off-ul Superligii. Farul a deschis scorul în minutul 3, prin...
Vedeta Rapidului, Albion Rrahmani, pe lista unui club celebru din Germania. Ce altă echipă a fost refuzată de Rapid
Albion Rrahmani este unul dintre jucătorii de bază ai Rapidului fiind un atacant în mare formă în acest sezon ân ciuda unei accidentări serioase. Kosovarul este dorit de un club mare din...