Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Goga aduce victoria pentru Rapid. Nocturna din Giulesti s-a stins din nou!

Luni, 06 August 2012, ora 20:58
1937 citiri

Rapidul s-a impus in fata celor de la CSMS Iasi, scor 1-0, in etapa a treia a Ligii 1, in urma golului marcat de Dorin Goga. Nocturna stadionului din Giulesti a cedat insa din nou, ultimele minute disputandu-se intr=o atmosfera mai... intima.

Fostul mijlocas al Timisoarei a inscris unicul gol al intalnirii in minutul 16 si, chiar daca gazdele au mai avut ocazii destul de mari, atunci a fost stabilit si scorul final.

Un moment cu care rapidistii par sa se obisnuiasca s-a petrecut pe final.

In minutul 88, nocturna din Giulesti s-a stins din nou, astfel ca cei 22 de jucatori au luat o pauza de hidratare fortata.

Ulterior, o parte din becurile instalatiei s-au aprins iar meciul s-a reluat, desi atmosfera parea mai degraba una intima, decat de meci de prima liga.

Echipele:

Rapid: Albut - Rui Duarte, Oros, M. Constantin, Bozovic - N. Grigore, Teixeira, Milisavljevic - Ciolacu, Goga, Ilijoski

Rezerve: Draghia, Codrea, Roman, Grigorie, Surdu, Glauber, Stefan

CSMS Iasi: Irimia - Jovanovic, Tincu, Straton, Ciucur - Cl. Tudor, Milea, Petrovic - Onofras, Cl. Ionescu, Vladu

Rezerve: Lungu, Cretu, Avramia, Herghelegiu, Patulea, Keita, Tiganasu

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Rapid Iasi rezultat Liga 1, #nocturna stinsa Giulesti, #Rapid rezultate Liga 1 , #Liga I