Liga I: FC Arges - Rapid 1-0

Marti, 21 Aprilie 2009, ora 20:57
1046 citiri

Rapidistii au facut un nou pas gresit in campionat si s-au indepartat tot mai mult de locurile care duc in cupele europene.

Pitestenii, al caror patron se afla inca in arest, au inceput destul de bine si, in minutul 29, deschid scorul prin Adrian Iordache.

Giulestenii au ocazia egalarii imediat dupa pauza. Djalovici este faultat in careu de Lacusta, dar golgheterul Romaniei, Spadacio, rateaza lovitura de la 11 metri.

Pana la final, jocul a fost spectaculos, cu ocazii mari ratate de jucatorii ambelor echipe. Portarii si-au facut insa datoria, scorul ramanand cel inregistrat din minutul 29, FC Arges - Rapid 1-0.

Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...
Lider PNL inculpat pentru corupție și-a depus candidatura la locale: ”Intru în competiţie bărbăteşte, deschis şi asumat”
Preşedintele PNL Prahova, Iulian Dumitrescu, inculpat pentru corupţie şi cu interdicţia de a exercita funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Prahova, şi-a depus miercuri, 24 aprilie,...