Liga 1: Rapidul a invins Universitatea Cluj

Sambata, 14 Mai 2011, ora 22:06
1731 citiri

Rapid Bucuresti a obtinut o victorie importanta in etapa cu numarul 33 a Ligii 1, "giulestenii" invingand, in deplasare, Universitatea Cluj cu scorul de 2-1.

Ovidiu Herea a deschis scorul la Medias, stadionul pe care este exilata "U" pana la finalizarea noului "Moina", in minutul 27, cu un lob frumos peste Matache. Frunza a dublat avantajul bucurestenilor in minutul 39, finalizand un contraatac rapid initiat de acelasi Herea.

Universitatea a redus din diferenta in repriza secunda. Cristea l-a lansat bine in adancime pe Cojocnean iar acesta a fost faultat in careu de portarul Dani Coman. Fostul stelist Pacurar a fost cel care a transformat lovitura de la 11 metri, dar clujenii nu au mai avut puterea de a egala.

Scor final, "U" Cluj - Rapid 1-2

U CLUJ: 1.Matache (cpt) - 2.Buhus, 18.Ungurusan, 25.Munteanu, 3.Mendy - 14.Bazzi, 8.Nasser - 20.Cojocnean, 10.Pacurar, 28.V. Gheorghe - 30.A. Cristea

Rezerve: 33.Bosneag, 5. Pele, 7.Delgado, 17.Voican, 23. Cucui, 24. Balde, 26. Tony

RAPID: 1. Coman - 5.Vidanov, 4.M. Antonio (cpt), 27.Glauber, 3. Ezequias - 16.Roman, 15.Lazar, 8.Grigore, 19.Bozovic - 11.Frunza, 10.Herea

Rezerve: 89. Straton - 6. Ionita, 16.Ciolacu, 13.Olberdam, 20.Grigorie, 17. Martin, 81.Costa

Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...
Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
#Rapid victorie Universitatea Cluj, #Rapid victorie Liga 1, #Universitatea Cluj invinsa Rapid , #meciuri