Chiajna se duce la TAS dupa barajul cu Rapid

Duminica, 14 Iulie 2013, ora 08:36
2520 citiri

Concordia Chiajna a pierdut cu 2-1 meciul de baraj pentru ultimul loc de Liga I in fata Rapidului, dar asta nu inseamna ca a pierdut toate sperantele de mentinere pe prima scena a fotbalului romanesc.

Antrenorul celor de la Concordia, Ionut Chirila este foarte sigur ca TAS va da o solutie favorabila echipei sale, iar aceasta va activa in Liga I, chiar daca a pierdut barajul de sambata cu Rapid, scor 1-2:

"Vom merge la TAS si sunt sigur ca se va un verdict favorabil noua. Despre meci, ce pot spune. Am dat o replica frumoasa 45 de minute, dar doar atat au putut baietii. Oricum, sunt sigur si va promit ca aceasta echipa poate sa devina una frumoasa intr-un an. Avem nevoie de pregatire, experienta si jucatori pe masura.", spunea Chirila dupa joc, la conferinta de presa oficiala.

Concordia a condus Rapid cu 1-0 la pauza dupa golul lui Florea din minutul 32, urmand sa fie insa egalata in minutul 82 prin golul lui Coman si invinsa in prelungiri, minutul 91, dupa reusita din afara careului a lui Ionita.

D.A.

Cătălin Drulă, despre candidatura la prezidențiale: „Eu sunt natural un candidat posibil”. Care sunt obiectivele USR și Dreapta Unită pentru 2024
Președintele USR Cătălin Drulă a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători” și a vorbit despre obiectivele USR și ale Dreptei Unite pentru alegerile din 9 iunie, despre misiunea...
Cîrstoiu răspunde criticilor din ultimele zile: "Nişte lupi în haine de oaie încearcă să transforme oaia în lup"
Atacat în ultimele zile atât de adversarii direcți la alegerile locale, cât și de alți politicieni, dar și de ziariști, Cătălin Cîrstoiu, candidatul susţinut de PSD şi PNL pentru...
#concordia merge tas dupa baraj rapid, #baraj liga I rapid concordia, #decizie tas favorabila concordia rapid , #stiri Rapid