Liga 1: Victorie uriasa pentru Rapid

Vineri, 24 Aprilie 2015, ora 21:07
3745 citiri

Rapid a obtinut vineri seara o victorie extrem de importanta in lupta pentru evitarea retrogradarii.

Giulestenii s-au impus cu 2-1 pe terenul celor de la FC Brasov, o contracandidata directa la ramanerea in prima liga.

Gazdele au inceput ca din tun partida si puteau deschide scorul in minutul 6, numai ca penaltiul executat de Contantinescu s-a dus pe langa poarta.

Scorul avea sa fie deschis in minutul 20, insa de oaspeti. Meulens a punctat cu un sut de la marginea careului.

In prelungirile primei reprize, brasovenii au obtinut meritat egalarea prin Novakovici.

Trupa pregatita de italianul Cristiano Bergodi avea insa sa plece cu toate punctele de la Brasov, dupa ce Sapunaru a inscris de la punctul cu var in minutul 82.

In urma acestui succes, Rapid a ajuns la 28 de puncte, la fel ca FC Brasov, si se afla pe locul 13 in ierarhia Ligii 1.

”Nu am ce să-mi reproșez. Mandatul rămâne pe masa coaliției”. Cîrstoiu a făcut declarații în faţa Spitalului Universitar. Explicaţii privind acuzaţiile de incompatibilitate
Dan Tănasă, candidatul AUR la Primăria Brașov: ”Braşovenii nu mai sunt nevoiţi să aleagă răul cel mai mic”
Alianţa pentru Unirea Românilor, filiala Braşov, a prezentat, vineri, candidatul pentru funcţia de primar al Municipiului Braşov în persoana deputatului Dan Tanasă. Acesta a declarat...