Liga 2: Rapid castiga spectaculos in fata Gloriei Buzau, desi a fost condusa de doua ori

Duminica, 22 Septembrie 2019, ora 14:33
4067 citiri

Rapid Bucuresti a castigat dupa un meci foarte spectaculos in singura partida a zilei din Liga II, in compania celor de la Gloria Buzau, formatie antrenata de fostul stelist Ilie Stan, scor 3-2.

Buzoienii au inceput perfect partida cu gol in minutul 10 marcat de Candrea, dar gazdele au revenit rapid pe tabela, in doar 8 minute, prin golul lui Hlistei. S-a terminat 1-1 la pauza, iar inceputul de parte secunda a fost oarecum simetric, cu gol marcat rapid de Gloria Buzau, iar apoi egalare imediata a giulestenilor.

V.Munteanu a marcat pentru Gloria in minutul 52, dar Draghiceanu a egalat la fel de rapid, cinci minute mai tarziu, dupa o lovitura libera splendida de la distanta.

Sefer a adus golul decisiv in minutul 77, dupa o reluare simpla din cativa metri.

Rapid Bucuresti este pe locul 5 dupa aceasta victorie, a patra din ultimele 5 meciuri, cu 16 puncte, la egalitate cu UTA, Gloria Buzau si CS Mioveni. Lidera este Turris Turnu Magurele, cu 22 de puncte.

Pentru "alb-visinii" urmeaza meciul de Cupa Romaniei din 16-imi, acasa cu Poli Iasi, meci care se va disputa, culmea, la Buzau.

Rapid: Tataru - Voicu, Bonnin, Mallo, Oanea - Jorza, Lazar, Djuric - Sefer, Hlistei, Roskopf.

Gloria Buzau: Relu Stoian - Git, Candrea, Ionita, Nedelea - Balgiu, Tucaliuc, D. Munteanu, Tucaliuc - V. Alexandru, Huiban.

Stadion: Regie, Bucuresti.

Decizia BEC de a respinge protocolul Alianței Dreapta Unită, trasă la indigo cu cea dată pentru Alianța USR-PLUS în 2019. Excepția pentru PSD și precedentul Vadim Tudor
Alianța Dreapta Unită, formată din USR, PMP și partidul Forța Dreptei se găsește în imposibilitatea de a avea liste comune de candidați pentru alegerile din 9 iunie, după ce Biroul...
Cătălin Drulă acuză PSD că i-a ”momit” sau șantajat pe primarii USR: ”Ai zece milioane, dacă treci la noi”
Preşedintele USR, Cătălin Drulă, susţine că unii primari USR ar fi fost ”şantajaţi” sau ”momiţi” să treacă la PSD, în condiţiile în care de faţă era şi liderul social...
#Rapid castiga meci spectaculos Liga II, #Rapid castiga meci acasa Gloria Buzau, #Liga 2 cronica meci Rapid Gloria , #stiri Rapid