Masura fara precedent in fotbalul romanesc: O echipa cere Politiei s-o cerceteze pentru blat!

Vineri, 13 Martie 2015, ora 14:19
2656 citiri

Clubul ACS Rapid CFR Suceava a luat o masura fara precedent pentru fotbalul romanesc.

Deranjati de comentariile aparute dupa meciul cu ACS Berceni, incheiat cu scorul de 3-2 in favoarea lor, oficialii moldovenilor au depus o plangere la Politia Suceava.

Presedintele Consiliului de Administratie al clubului moldav, Gabriel Clim, vrea ca oamenii legii sa deschida o "ancheta cu privire la acuzatii, prin verificarea pariurilor care s-au efectuat in timpul partidei", scriu cei de la Gazeta SV.

Moldovenii sunt acuzati voalat ca s-au dat la o parte in prima repriza a meciului cu Berceniul.

Concret, in mai multe publicatii au aparut materiale din care reiese ca, la pauza meciului dintre Rapid CFR Suceava si ACS Berceni, cand scorul era 0-2, s-a pariat masiv pe victoria moldovenilor.

Acestia au reusit sa intoarca rezultatul in repriza secunda si s-au impus cu scorul de 3-2, alimentand si mai mult speculatiile.

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
#blat fotbal romanesc, #ancheta blat romania, #suceava berceni blat , #stiri Rapid