Nicolae Grigore, la primul sau gol marcat in Arabia Saudita

Sambata, 14 Septembrie 2013, ora 12:14
1462 citiri

Fostul capitan rapidist Nicolae Grigore a marcat primul sau gol de cand s-a transferat in Arabia Saudita, la noua sa echipa Al Ettifaq.

Romanul a marcat un gol chiar decisiv, care a adus prima victorie in campionat pentru trupa antrenata de germanul Theo Bucker, impotriva echipei Al Shoalah, scor 1-0.

Introdus titular de managerul sau, Grigore a marcat singurul gol al meciului disputat la Dammam in minutul 58 al sau, la 6 minute dupa ce incasase un cartonas galben.

Grigore a fost inlocuit apoi in minutul 82, pentru a fi ovationat de public, fiind pentru prima data inlocuit de cand joaca in Arabia Saudita.

In clasament, dupa 3 etape, Al Ettifaq are 3 puncte in clasament, dar se afla la doar alte 3 lungimi de un loc pe podium.

Ciolacu a vorbit cu vicepreședintele Turciei despre colaborarea militară: ”Pentru a putea asigura securitatea la Marea Neagră”
Premierul Marcel Ciolacu a avut, vineri, o întâlnire cu vicepreşedintele Turciei, Cevdet Yılmaz şi a precizat că a discutat cu acesta, printre altele, despre proiectele de colaborare cu...
Firea, încrezătoare că va câștiga Primăria Capitalei: ”Bucureștiul arată mult mai rău decât acum 4 ani”
Candidatul PSD la Primăria Capitalei, Gabriela Firea, a declarat vineri că are încredere în şansele sale la alegeri, pentru că Bucureştiul arată "mult mai rău decât acum patru ani"....
#grigore gol arabia saudita, #fost rapidist grigore gol arabia, #tarile arabe gol grigore , #stiri Rapid