Nicolae Grigore, la primul sau gol marcat in Arabia Saudita

de Dan Alexandru
Sambata, 14 Septembrie 2013, ora 12:14

Fostul capitan rapidist Nicolae Grigore a marcat primul sau gol de cand s-a transferat in Arabia Saudita, la noua sa echipa Al Ettifaq.

Romanul a marcat un gol chiar decisiv, care a adus prima victorie in campionat pentru trupa antrenata de germanul Theo Bucker, impotriva echipei Al Shoalah, scor 1-0.

Introdus titular de managerul sau, Grigore a marcat singurul gol al meciului disputat la Dammam in minutul 58 al sau, la 6 minute dupa ce incasase un cartonas galben.

Grigore a fost inlocuit apoi in minutul 82, pentru a fi ovationat de public, fiind pentru prima data inlocuit de cand joaca in Arabia Saudita.

In clasament, dupa 3 etape, Al Ettifaq are 3 puncte in clasament, dar se afla la doar alte 3 lungimi de un loc pe podium.