Rapid a promovat matematic in Liga I, dar asteapta decizia TAS

Sambata, 31 Mai 2014, ora 21:35
4003 citiri

Rapid Bucuresti a terminat la egalitate cu CSMS Iasi, scor 2-2, in penultima etapa a fazei de play-off din Liga II, promovand astfel matematic in prima liga.

Rapid e nevoita sa astepte insa decizia de la TAS, acolo unde rapidistii au protestat fata de decizia FRF, mai exact a Comisiei de Apel a Sistemului National de licentiere, care a refuzat sa dea licenta Rapidului pentru prima liga.

Pentru Rapid, Coman a marcat ambele goluri, in minutele 36 si 89, iar pentru CSMS Iasi, echipa deja promovata in prima liga, au marcat Olah, in minutul 77 si Onofras, in minutul 8.

In cazul in care Rapid primeste un raspuns negativ si de la TAS, in Liga I va promova in locul sau FC Clinceni.

Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
Kelemen Hunor, atac la PSD și PNL: "Cu chiu cu vai, au găsit un candidat comun şi acum îl abandonează. O bâlbâială politică de neiertat"
Retragerea candidatului coaliţiei PSD - PNL pentru Primăria Capitalei reprezintă o "bâlbâială politică de neiertat", consideră Kelemen Hunor, preşedintele UDMR. "Este o situaţie din...
#rapid promovare matematic in liga I, #rapid egal cu csms iasi promovare, #rapid asteapta decizie tas pentru promovare , #stiri Rapid