Rapid Bucuresti a invins intr-un derbi de traditie pe Carmen si a redevenit lidera in Liga 4

de Dan Alexandru
Duminica, 29 Octombrie 2017, ora 09:14

Gruparea Academia Rapid s-a impus sambata seara pe stadionul Giulesti cu 2-0 in partida desfasurata contra celor de la Carmen, partida considerata in deplasare in Liga 4.

A fost un succes conturat greu pentru elevii lui Schumacher, care au marcat ambele goluri dupa minutul 85.

Iacob si Olariu au punctat in minutele 86 si 89 si au repus-o pe Rapid in postura de lidera a Ligii 4, cu un punct peste Steaua.

A fost un meci din etapa cu numarul 11 a campionatului, o etapa incare stelistii au trecut de Progresul II cu 3-0.

In urmatorul joc, Rapid va da piept cu Metaloglobus II.

Carmen Bucuresti: Voicu - Tociu, Sfiea, Bardas, Stangaciu - Nica, Maxim, Berestean, Casinhas - Flisc, Ganea.

Academia Rapid: Ignat - Cristil, Iacob, D. Bratu, Ladaru, Mitea, Dumitru, Goge, Pancu, D. Niculae, Badita.

La Carmen, antrenor este fostul jucator al Rapidului, Stelei si al lui Dinamo, Adi Matei.