Dani Coman: Am promis suporterilor ca nu voi juca la rivalele Rapidului

Ramas liber de contract, Dani Coman promite ca Rapid este singura echipa din Bucuresti pentru care va evolua.

"Daca va exista vreo oferta de la Rapid, indiferent de valoarea ei, va fi prima optiune. Am promis suporterilor ca nu ma voi duce la rivalele Rapidului din Bucuresti si ma voi tine de cuvant", a declarat Dani Coman.

Internationalul roman a devenit liber de contract dupa ce cei de la FC Brasov nu i-au platit salariul in ultimele luni.

Rapid ii ofera lui Coman 200 de mii de euro pe an, insa si cei de la Dinamo au intrat pe fir.

C.M.

FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...
Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...