Lucescu da de pamant cu arbitrul

Duminica, 18 Septembrie 2011, ora 23:59
1993 citiri

Antrenorul Rapidului, Razvan Lucescu, este de parere ca giulestenii au fost dezavantajati de arbitrul Sebastian Coltescu.

"Este un rezultat foarte bun pentru ca venim dupa 90 de minute intense la Tel-Aviv si dupa aceasta conjunctura urata cu eliminarea. Acest rezultat o blocheaza pe Dinamo si ne impinge pe noi in fata. Am facut o prima repriza buna, am controlat-o, In a doua repriza, fortati de inferioritatea numerica, i-am blocat foarte bine. Daca aveam mai multa indrazneala, am fi putut profita.

Arbitrul ne-a dezavantajat, a tratat fazele total diferit Au fost multe faze de acest gen in prima repriza. Am avut si un penalty, Grigore a fost tras de mana in careu. Deja trebuie sa ne obisnuim sa jucam in inferioritate numerica, asa se intampla de cand sunt eu la Rapid", a spus Razvan Lucescu la Digi Sport.

Derbiul dintre Dinamo si Rapid, primul din aceasta editie de campionat, s-a terminat nedecis, scor 0-0.

Dupa acest rezultat, Dinamo ramane liderul Ligii 1, cu 16 puncte, in timp ce Rapid are 14 puncte si este pe trei.

C.M.

Calificare la pas pentru Rapid în Final Four. Când are loc turneul pentru medalii
Echipa de handbal feminin Rapid Bucureşti este ultima calificată la Turneul Final Four al Cupei României, după ce a învins miercuri, în deplasare şi în manşă unică, formaţia Gloria...
Nota de plată a venit și e uriașă: ce sancțiuni s-au dictat după bătăile de la meciul Dinamo - UTA
Echipele Dinamo şi UTA Arad vor juca patru meciuri fără spectatori ca urmare a incidentelor petrecute la meciul direct, disputat la 8 martie, în etapa a 30-a din Superligă, a decis, miercuri,...