Al Hilal, formatia lui Razvan Lucescu, merge ceas in campionatul din Arabia Saudita

Duminica, 22 Septembrie 2019, ora 13:49
4942 citiri

ARazvan Lucescu are un start foarte bun de sezon in Arabia Saudita, acolo unde o antreneaza mai nou pe Al Hilal, dupa despartirea de PAOK Salonic.

Formatia Al Hilal, antrenata de Razvan Lucescu, a invins sambata seara in deplasare echipa Al Ittihad, intr-un meci din etapa a patra a campionatului Arabiei Saudite, scor 3-1.

Golurile oaspetilor au fost marcate de Eduardo o dubla in minutele 15 si 26, plus Giovinco in minutul 89. Pentru Ittihad, fosta formatie antrenata de Victor Piturca, a marcat Romarinho, in minutul 31.

Gazdele au avut si un om in minus din minutul 82, dupa eliminarea lui Al Malki.

Al Hilal e lidera in Arabia Saudita cu 10 puncte, avand pana acum trei victorii si un singur egal.

Gruparea lui Lucescu e calificata si in semifinalele Asian Champions League, acolo unde va da piept cu Al Sadd din Qatar, echipa antrenata de fostul mare jucator al Barcelonei, spaniolul Xavi.

Al Ittihad este pe locul 14, cu trei puncte.

Decizia BEC de a respinge protocolul Alianței Dreapta Unită, trasă la indigo cu cea dată pentru Alianța USR-PLUS în 2019. Excepția pentru PSD și precedentul Vadim Tudor
Alianța Dreapta Unită, formată din USR, PMP și partidul Forța Dreptei se găsește în imposibilitatea de a avea liste comune de candidați pentru alegerile din 9 iunie, după ce Biroul...
Cătălin Drulă acuză PSD că i-a ”momit” sau șantajat pe primarii USR: ”Ai zece milioane, dacă treci la noi”
Preşedintele USR, Cătălin Drulă, susţine că unii primari USR ar fi fost ”şantajaţi” sau ”momiţi” să treacă la PSD, în condiţiile în care de faţă era şi liderul social...
#Razvan Lucescu merge ceas in Arabia, #noua victorie Lucescu banca Al Hilal , #stiri Razvan Lucescu