PAOK Salonic castiga in Grecia, dar Razvan Lucescu mai asteapta o runda pentru a sarbatori titlul

Duminica, 07 Aprilie 2019, ora 21:42
8851 citiri

Gruparea PAOK Salonic, antrenata de romanul Razvan Lucescu in Grecia, a castigat meciul de pe teren propriu cu Lamia, dar inca nu a cucerit campionatul, avand in vedere ca rivala Olympiakos Pireu a castigat si ea.

PAOK a trecut cu 3-0 de Lamia, iar in ultimele 3 etape mai are nevoie de un singur succes pentru a triumfa in acest sezon, un campionat pe care fanii in alb si negru il asteapta de 34 de ani.

Henrique in minutul 35, Shakov in minutul 78 si Biseswar in minutul 83 au marcat cele trei goluri ale gazdelor.

De partea cealalta, Olympiakos a trecut clar in deplasare de Panaitolikos, echipa romanului Vlad Morar, scor 5-0, asa ca suspansul in fotbalul din Elada continua.

Lucescu a folosit urmatoarea formula de start duminica: Paschalakis - Matos, Varela, Crespo, Vierinha -Shakov, Sergio Oliveira - P. Henrique, Pelkas, Biseswar - Akpom.

In meciurile directe cu cei de la Pireu, PAOK a invins in ambele partide, scor 3-1 si 1-0.

Vezi si:

Razvan Lucescu poate aduce duminica primul titlu pentru PAOK dupa o asteptare de 34 de ani

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
#Razvan Lucescu amanare titlu in Grecia, #PAOK castiga meci Lamia dar inca , #stiri Razvan Lucescu