Contra il ia si el in primire pe Razvan Lucescu

Joi, 14 Octombrie 2010, ora 15:53
1335 citiri

Cosmin Contra a sarit in apararea lui Ianis Zicu si l-a atacat indirect pe Razvan Lucescu.

Tehnicianul celor de la FC Timisoara spune ca Ianis Zicu nu trebuie criticat pentru evolutia din intalnirea cu Franta, pentru ca toata echipa a jucat defensiv in acea partida.

"Zicu nu trebuie criticat dupa meciul cu Franta deoarece el s-a achitat foarte bine de sarcinile pe care le-a primit. Nu poate fi acuzat ca nu a contat in ofensiva, pentru ca acolo nu am contat ca echipa. Ianis ajunsese sa evolueze fundas stanga la un moment dat", a spus Contra, conform GSP TV.

Ianis Zicu a fost trimis in teren inca din primul minut al partidei Franta - Romania, din preliminariile Campionatului European din 2012, insa a fost schimbat la pauza, dupa 45 de minute slabe.

Puncte prețioase pierdute de Răzvan Lucescu, cu un jucător în plus. Ce se întâmplă în lupta pentru titlu
Formaţia PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu, a remizat, miercuri, în deplasare, scor 1-1, cu echipa Lamia, într-un meci din play-off-ul campionatului Greciei. Lamia a deschis scorul...
Ciolacu este sigur de victoria lui Firea la Capitală: ”Va câștiga şi cu Piedone, şi fără Piedone”
Indiferent dacă Cristian Popescu Piedone se va retrage sau nu din cursa electorală, Gabriela Firea va fi noul primar al Capitalei, este convins Marcel Ciolacu. Premierul a precizat miercuri,...
#Cosmin Contra, #razvan lucescu, #ianis zicu, #nationala Romania , #stiri Razvan Lucescu