Inca o sansa ratata de Razvan Lucescu in lupta la titlu din Grecia cu PAOK Salonic

de Dan Alexandru
Duminica, 14 Aprilie 2019, ora 21:22

Razvan Lucescu si gruparea sa PAOK Salonic au mai ratat o buna ocazie de se incorona campioni in Grecia, cu cateva etape inainte de final.

PAOK a remizat duminica in deplasarea de la AEL Larissa, prelungind pentru inca o saptamana suspansul in lupta la titlu cu Olympiakos Pireu.

Scorul a fost 1-1, dupa ce oaspetii au deschis scorul prin Pelkas in minutul 55, iar Larissa a egalat peste circa 10 minute, dupa golul lui Jakimovski.

Si pentru ca Olympiakos a invins clar acasa pe Skoda Xanthi, fosta echipa a lui Lucescu, scor 4-0, suspansul continua in Elada. Sunt 5 puncte diferenta acum intre PAOK (74) si Pireu (69), cu doar 2 etape inainte de finisul din Grecia.

A fost runda cu numarul 28 din campionatul elen, iar Salonicul inca mai are de asteptat pentru un titlu istoric, primul dupa 34 de ani de pauza.

Iar sarbatoarea pentru titlu poate fi si mai frumoasa, caci etapa viitoare PAOK joaca acasa, primind vizita celor de la Levadiakos.

PAOK are nevoie de un singur punct in ultimele 2 jocuri pentru a fi matematic campioana in Grecia.