Razvan Lucescu a fost eliminat din Europa League dupa un rezultat rusinos

Joi, 13 Decembrie 2018, ora 21:49
5382 citiri

Echipa antrenata de Razvan Lucescu, PAOK Salonic, a fost eliminata, joi seara, din Europa League.

In ultimul meci din Grupa L, gruparea din Grecia a pierdut surprinzator, pe teren propriu, cu BATE Borisov, scor 1-3.

Bielorusii au marcat trei goluri in prima repriza, prin Maksim Skavysh (min.18) si Nikolay Signevich (min.41 si 45, primul din penalti).

Golul de onoare al formatiei pregatite de antrenorul roman a fost inscris de Aleksandar Prijovic, in minutul 51.

Din minutul 62, BATE Borisov a evoluat in inferioritate numerica, dupa ce Nikolay Signevich a primit direct cartonasul rosu.

PAOK Salonic a incheiat grupa pe ultimul al clasamentului, cu doar 3 puncte stranse in 6 meciuri.

In celalalt meci al grupei, Vidi si Chelsea au terminat la egalitate, scor 2-2, iar londonezii merg in 16-imi alaturi de BATE Borisov.

Clasamentul final al Grupei L din Europa League:

1. Chelsea - 16 puncte

2. BATE Borisov - 9 puncte

-------------------------

3. Vidi - 7 puncte

4. PAOK Salonic - 3 puncte

Tragerea la sorti a meciurilor din 16-imile Europa League se va efectua luni dupa-amiaza.

Ce a făcut Răzvan Lucescu în Conference League. Toate rezultatele serii
Echipa greacă PAOK Salonic, condusă de tehnicianul român Răzvan Lucescu, a pierdut joi seara, pe teren propriu, scor 0-2, meciul din manşa secundă a sferturilor Conference League, disputat...
PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
#Razvan Lucescu Europa League, #PAOK eliminata Europa League, #Razvan Lucescu PAOK Salonic , #stiri Razvan Lucescu