Razvan Lucescu, in drum spre Liga Campionilor: Inca o victorie in Grecia

Duminica, 15 Ianuarie 2017, ora 17:33
3919 citiri

Echipa lui Razvan Lucescu, Skoda Xanthi, a reusit o noua victorie in campionatul Greciei, scor 2-0 cu echipa de pe locul 5, PAS Giannina, si ramane astfel pe locul secund.

Karim Soltani a deschis scorul, in minutul 22, iar tunisianul Younes Hamza a inchis tabela, in minutul 88.

A fost al zecelea gol in 14 meciuri in acest sezon pentru fostul jucator al Petrolului Ploiesti, care se afla pe locul 2 in clasamentul golgheterilor din Grecia.

De asemenea, spaniolul Pablo De Lucas, si el fost jucator la Petrolul, dar si la Viitorul Constanta, in prezent la Skoda, a primit un cartonas galben.

Skoda ocupa locul 2, cel putin pana dupa meciurile disputate in aceasta etapa de Panionios si Panathinaikos, aflate pe locurile 3 si 4.

Echipa lui Lucescu are 28 de puncte, dupa 15 etape, cu 10 mai putine decat Olympiacos, care domina fotbalul din Grecia in ultimii 20 de ani si care a invins-o etapa trecuta.

Locul 2 din Grecia asigura calificarea in preliminariile Ligii Campionilor in sezonul urmator.

Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
Cât de mult își dorește Ciolacu victoria Gabrielei Firea la Capitală: ”La nivel vizibil, vor fi declarate susțineri”
Odată cu retragerea medicului Cătălin Cîrstoiu și renunțarea la candidatura comună PSD-PNL pentru Primăria Capitalei, liderul social-democraților, Marcel Ciolacu, se găsea în situația...
#Razvan Lucescu victorie Grecia, #Skoda invins PAS, #Lucescu loc 2 Grecia , #stiri Razvan Lucescu