Razvan Lucescu: Mi-a placut cum s-a miscat echipa in amicalul cu Ungaria

Miercuri, 12 August 2009, ora 23:12
1857 citiri

Selectionerul Razvan Lucescu s-a declarat multumit de victoria obtinuta de Romania in fata Ungariei si spune ca fotbalistii romani si-au dorit foarte mult sa castige la Budapesta.

"Normal ca sunt multumit, e al doilea meci in deplasare si a doua victorie pentru mine la nationala. In prima repriza am controlat foarte bine jocul si ne-am creat cateva ocazii bune de a marca datorita constructiei si a tehnicitatii jucatorilor nostri.

Jucatorii si-au dorit foarte mult victoria la Budapesta! Ne intereseaza fiecare victorie, pentru ca asa capatam incredere si entuziasm. Mi-a placut cum s-a miscat echipa.

Am intalnit un adversar aflat in mare crestere. Ungaria are jucatori in Germania, Anglia, Belgia... au crescut destul de mult si au siguranta si liniste ca urmare a rezultatelor bune din preliminarii de pana acum", a spus Lucescu la sport.ro, dupa meci.

Nationala Romaniei a castigat la limita, scor 1-0, partida amicala disputata impotriva Ungariei, la Budapesta. Unicul gol al intalnirii a fost marcat de Tiberiu Ghioane in minutul 42.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#razvan lucescu, #amical Ungaria Romania, #Romania invins Ungaria , #stiri Razvan Lucescu