Razvan Lucescu si Al Hilal, din nou lideri in Arabia Saudita

Sambata, 11 Ianuarie 2020, ora 22:35
7112 citiri

Antrenorul roman Razvan Lucescu e noul lider cu echipa sa Al Hilal in Arabia Saudita, dupa victoria inregistrata sambata in campionatul din tarile arabe, in compania celor de la Al Wahda.

Formatia Al Hilal, antrenata de Razvan Lucescu, a castigat meciul de campionat cu Al Wahda, scor 3-1. Dupa aceasta victorie, Lucescu si echipa sa au revenit pe primul loc in clasament.

Oaspetii au deschis scorul in minutul 9 prin Anselmo, dar apoi Gomis a egalat pana la pauza din penalti in minutul 31.

Dupa reluare, Saleh si acelasi Gomis au decis jocul, cu golurile lor din minutele 70 si 77, iar Al Hilal a bifat un nou succes, in runda cu numarul 14.

Al Hilal si Al Nasr sunt la egalitate cu 30 de puncte, Hilal avand si un meci in minus de disputat. Al Wehda este pe 5.

Partida dintre Al Hilal si Al Wahda a fost arbitrata de Ovidiu Hategan.

Razvan Lucescu a terminat recent pe locul 4 la Campionatul Mondial al Cluburilor cu echipa sa, dupa o finala mica pierduta la penaltiuri cu Monterrey, din Mexic.

Kelemen Hunor, atac la PSD și PNL: "Cu chiu cu vai, au găsit un candidat comun şi acum îl abandonează. O bâlbâială politică de neiertat"
Retragerea candidatului coaliţiei PSD - PNL pentru Primăria Capitalei reprezintă o "bâlbâială politică de neiertat", consideră Kelemen Hunor, preşedintele UDMR. "Este o situaţie din...
Justificarea la care nimeni nu se aștepta: ”Desemnarea lui Cîrstoiu, legată de tendința de a visa”
Senatorul PSD Vasile Dîncu a declarat că renunţarea la varianta unui candidat comun PSD-PNL la Primăria Capitalei şi susţinerea unui candidat propriu denotă ”mai multă flexibilitate”....
#Razvan Lucescu din nou lider in, #Lucescu victorie Al Hilal in Arabia , #stiri Razvan Lucescu