Razvan Lucescu termina cu un succes campionatul din Grecia si realizeaza o performanta memorabila

de Dan Alexandru
Duminica, 05 Mai 2019, ora 20:57

Razvan Lucescu a mai reusit o performanta fabuloasa in Grecia, dupa ce a reusit sa castige un titlu pentru PAOK dupa o asteptare de peste 34 de ani.

Duminica, in ultima etapa a campionatului elen de fotbal, PAOK Salonic a castigat in deplasarea de la PAS Giannina, scor 2-0. Akpom in minutul 61 si Shakov in minutul 80 au marcat golurile acestei ultime victorii din acest sezon.

Este pentru a doua oara in istoria campionatului din Grecia cand o formatie termina un sezon neinvinsa.

Mai este un singur meci pentru Razvan Lucescu in aceasta stagiune, e vorba de finala Cupei Greciei pe 11 mai, cu marea rivala AEK Atena.

Singura formatie care mai reusise aceasta performanta e Panathinaikos in sezonul 1963-1964, cu 24 de victorii si sase egaluri.

PAOK termina acest sezon cu 80 de puncte, cu o linie de clasament 26-4-0.

Pe locul 2 a incheiat Olympiakos, care merge si ea in preliminariile Champions League, iar in Europa League vor merge AEK, Atromitos si Aris.