Razvan Marin a marcat unicul gol al lui Standard in partida cu Beveren

de Dan Alexandru
Sambata, 09 Decembrie 2017, ora 10:07

Fotbalistul roman Razvan Marin a marcat singurul gol al echipei sale Standard Liege in intalnirea de vineri seara cu Beveren din cadrul Jupiler League.

A fost un meci care a contat pentru etapa cu numarul 18 a campionatului belgian de fotbal, iar Liege a pierdut clar, scor 1-3. Razvan Marin a marcat in minutul 15, deschizand scorul pentru Standard, care a primit insa apoi 3 goluri, prin Ibrahima Seck (36), Isaac Thelin (49) si Nana Ampomah (72).

Marin a fost titular si integralist la Liege, primind si un cartonas galben in minutul 52.

In acest sezon, in care Marin a bifat 15 prezente in 18 meciuri pentru Standard, romanul a bifat primul gol.

Standard este clasata pe locul 8 cu 24 de puncte, lidera Belgiei fiind acum FC Brugges cu 41 de lungimi.