Razvan Marin, criticat de marele Van Basten dupa debutul la Ajax in prima liga a Olandei. Si suporterii au fost nemultumiti

Duminica, 04 August 2019, ora 09:21
7036 citiri

Fotbalistul roman Razvan Marin a avut parte de un debut nefericit in prima liga olandeza, in tricoul lui Ajax, campioana batava remizand in primul meci din noul sezon al Eredivisie.

A fost 2-2 intre Ajax si Vitesse Arnhem, Razvan Marin fiind titular si avand o ratare mare, singur din cativa metri. Dupa ce a fost titular si integralist in Supercupa Olandei, castigata cu PSV, Marin a facut un meci slab cu Vitesse si a fost inlocuit in minutul 68.

Ajax a calcat stramb in Olanda: Iata cum a jucat Razvan Marin

La pauza partidei, marele jucator batav Marco Van Basten l-a criticat pe roman pentru pozitionarea sa gresita in teren, care a dus la marcarea primului gol al partidei, prin Bero, 1-0 pentru Vitesse.

La finalul partidei, unul dintre fanii lui Ajax l-au criticat dur pe roman, printr-o postare facuta pe reteaua de socializare Twitter: "Chiar am platit bani pe tine?", i-a scris un suporter nervos dupa acest egal din prima etapa.

Iata mai jos rezumatul VIDEO al partidei:

Golurile lui Ajax au fost marcate de Van de Beek si Tadici, ultimul egaland in minutul 75.

Razvan Marin a fost adus in Olanda de la Standard Liege in aceasta vara pentru 12,5 milioane de euro.

D.A.

Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...
Traian Băsescu, ironii despre liderii PSD și PNL după retragerea finului său, Cătălin Cîrstoiu: ”Sunt și slabi de minte, nu numai slabi politicieni”
Fostul preşedinte Traian Băsescu, naşul medicului Cătălin Cîrstoiu, este de părere că alegerea acestuia pentru a candida la Primăria generală a Capitalei cu susţinerea PSD şi PNL...
#Razvan Marin critici de la marele, #Razvan Marin debut nefericit prima liga, #Razvan Marin suporteri Ajax nemultumiti , #stiri Razvan Marin