Razvan Marin, din nou decisiv pentru echipa sa intr-o partida nebuna din Belgia

Duminica, 28 Ianuarie 2018, ora 21:58
3817 citiri

Fotbalistul roman Razvan Marin a fost din nou decisiv pentru echipa sa Standard Liege, in partida derbi pe care a avut-o duminica seara, in compania campioanei Anderlecht Bruxelles.

A fost 3-3 la capatul unui meci exceptional in Belgia, dupa ce gazdele de la Liege au condus cu 1-0 inca din minutul 6, dupa golul marcat de Orlando Sa. Hanni de la Anderlecht a avut o prima repriza de senzatie, cu trei goluri marcate, in minutele 14, 41 si 44.

Luyindama a redus din handicap pentru Standard, acesta reusind si egalarea in minutul 63, acest gol venind din pasa lui Razvan Marin, care continua perioada foarte buna pe care o are.

Marin a fost inlocuit in minutul 83 cu Carlinhos.

In clasament, Standard este pe 10 in Jupiler League, cu 30 de puncte, la egalitate cu Beveren si Kortrijk.

Anderlecht ramane pe 3 dupa acest egal, cu 45 de puncte, unul mai putin ca Charleroi.

Cătălin Drulă, despre candidatura la prezidențiale: „Eu sunt natural un candidat posibil”. Care sunt obiectivele USR și Dreapta Unită pentru 2024
Președintele USR Cătălin Drulă a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători” și a vorbit despre obiectivele USR și ale Dreptei Unite pentru alegerile din 9 iunie, despre misiunea...
Cîrstoiu răspunde criticilor din ultimele zile: "Nişte lupi în haine de oaie încearcă să transforme oaia în lup"
Atacat în ultimele zile atât de adversarii direcți la alegerile locale, cât și de alți politicieni, dar și de ziariști, Cătălin Cîrstoiu, candidatul susţinut de PSD şi PNL pentru...
#Razvan Marin din nou decisiv Standard, #Razvan Marin pasa de gol Belgia , #stiri Razvan Marin