Razvan Marin, in forma dupa anuntul transferului la Ajax. A oferit doua pase de gol in meciul cu echipa lui Loti Boloni

Sambata, 30 Martie 2019, ora 08:07
2782 citiri

Tanarul jucator roman Razvan Marin a oferit doua pase de gol in ultimul meci jucat de echipa sa Standard Liege in campionatul belgian de fotbal, in duelul romanilor din Jupilier League, Marin versus Loti Boloni, antrenorul celor de la Royal Antwerp.

Marin, baiatul fostului mare fundas stanga al Stelei, Petre Marin, a incantat privirile dupa anuntul transferului sau la Ajax pentru 12 milioane de euro, care se va efectua din vara.

Standard a invins vineri seara pe Anvers cu 3-1, in prima etapa din play-off-ul Belgiei. Oaspetii au condus cu 1-0 dupa golul lui Mbokani din minutul 25, acesta stabilind si scorul final al reprizei. Liege si-a revenit tarziu, marcand toate golurile in ultimele 20 de minute ale partidei.

Razvan a pasat la primul gol al trupei sale, marcat de Djenepo, Cavanda a marcat pentru 2-1 in minutul 80, iar apoi acelasi Marin a dat assistul pentru reusita care a inchis meciul in minutul 88, gol marcat de Laifis.

Fostul jucator de la Viitorul a fost titular si integralist.

Standard este acum pe 2 in Belgia cu 30 de puncte, la 2 lungimi in spatele liderului Genk. Boloni si ai sai sunt ultimii in play-off, pe 6, cu 25 de puncte.

In runda urmatoare, Standard Liege va intalni Gent, miercuri, in deplasare, iar Antwerp va juca impotriva liderului Genk, marti, pe teren propriu.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#Razvan Marin doua pase de gol, #Razvan Marin mare forma dupa transfer, #Razvan Marin pe val Belgia Standard , #stiri Razvan Marin