Champions League: Real Madrid elimina dramatic Juventus, iar Bayern trece de Sevilla

Miercuri, 11 Aprilie 2018, ora 23:43
18968 citiri

Real Madrid s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor cu un gol inscris in minutul 90+6 al returului cu Juventus, dupa un penalti controversat.

In celalalt meci al zilei, Bayern a obtinut o remiza "alba" cu Sevilla, suficienta pentru accederea in penultimul act al Champions League.

Duelul de pe Bernabeu parea unul fara istoric dupa ce Realul reusise o victorie cu 3-0 la Torino. Totusi, Juve a inceput excelent si Mandzukic a deschis scorul inca din minutul 2.

Acelasi Mario Mandzukic a mai punctat o data, in minutul 37, iar lucrurile incepeau sa se complice mult pentru echipa lui Zidane, care a avut o evolutie extrem de slaba. Francezul Matuidi a dus scorul la 3-0 in repriza secunda, dupa o mare gafa a lui Navas, si, la acest scor, meciul mergea in prelungiri.

A venit insa minutul 90+3 cu o interventie hazardata a lui Benatia, iar arbitrul a aratat relativ usor punctul cu var. A urmat un meleu creat de torinezi in urma caruia Gigi Buffon a vazut direct cartonasul rosu, pentru proteste. Ulterior Ronaldo a marcat din penalti si a calificat Realul in semifinale.

In cealalta partida a zilei de miercuri, Bayern a jucat la siguranta si a scos un 0-0 suficient pentru calificare dupa victoria cu 2-1 de la Sevilla.

Astfel, spre deosebire de marti, avem o seara fara surprize, favoritele obtinand biletele spre faza superioara a Ligii.

Real Madrid - Juventus 1-3 (3-0 in tur)

Min.90+9 Finalul partidei, Realul merge in semifinale.

Min.90+7 GOOOL REAL MADRID! Ronaldo inscrie din penalti!

Min.90+3 Cartonas rosu pentru Buffon pentru proteste!

Min.90+3 Penalti pentru Real Madrid!

Min.61 GOOOL JUVENTUS! Matuidi inscrie pentru 3-0 dupa o greseala a lui Navas!

Min.37 GOOOL JUVENTUS! Mandzukic face 2-0 din centrarea lui Lichtsteiner!

Min.12 Gol anulat pentru Real Madrid!

Min.2 GOOOL JUVENTUS! Mandzukic inscrie cu o lovitura de cap!

Min.1 Incepe partida!

ECHIPELE DE START

Real Madrid: Navas - Carvajal, Varane, Vallejo, Marcelo - Kroos, Casemiro, Modric, Isco - Ronaldo, Bale

Rezerve: Casilla - Asensio, Benzema, Hernandez, Kovacic, Llorente, Lucas

Juventus: Buffon - De Sciglio, Benatia, Chiellini, Alex Sandro - Khedira, Pjanic, Matuidi - Douglas Costa, Higuain, Mandzukic

Rezerve: Szczesny - Asamoah, Cuadrado, Lichtsteiner, Marchisio, Rugani, Sturaro

Bayern Munchen - FC Sevilla 0-0 (2-1 in tur)

Min.90+3 Final de meci fara goluri, suficient insa pentru gazde.

Bayern: Ulreich - Kimmich, Boateng, Hummels, Rafinha - Robben, Martinez, James, Ribery - Muller, Lewandowski

Rezerve: Starke - Alcantara, Bernat, Rudy, Sule, Tolisso, Wagner

FC Sevilla: Soria - Navas, Mercado, Lenglet, Escudero - Banega, N'Zonzi - Correa, Vasquez, Sarabia - Ben Yedder

Rezerve: Rico - Arana, Carrico, Muriel, Nolito, Pizarro, Ramirez

Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
Candidatul periculos pentru Ciolacu în cazul retragerii lui Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei: ”Va fi un șoc pentru PSD”
Situația candidatului Cătălin Cîrstoiu se complică pe zi ce trece, iar PSD și PNL par că s-au spălat pe mâini în ceea ce îl privește. Recent, Marcel Ciolacu a declarat că medicul...
#Real Madrid Juventus rezultat, #Bayern Sevilla Champions League, #Champions League meciuri rezultate , #Champions League