Real Madrid invinge Sahtiorul lui Lucescu dupa un final de infarct

Miercuri, 25 Noiembrie 2015, ora 23:36
7903 citiri

Real Madrid a reusit sa se impuna pe terenul celor de la Sahtior Donetk in etapa a cincea din grupele Champions League, insa elevii lui Mircea Lucescu s-au remarcat cu o revenire de exceptie.

"Galacticii" s-au impus cu scorul de 4-3, "minerii" marcand de trei ori in ultimele 10 minute.

Intalnirea disputata pe arena din Lvov a inceput cu o ocazie importanta a oaspetilor, prin Ronaldo, insa baietii lui Mircea Lucescu au dat semne ca pot echilibra jocul si isi pot bloca adversarii.

Acelasi Ronaldo a deschis insa scorul in minutul 18, atunci cand n-a avut de indeplinit o simpla formalitate dupa centrarea lui Bale.

In debutul partii secunde, Ronaldo l-a gasit bine pe Modric in ofensiva, iar croatul a dublat avantajul spaniolilor. Doar doua minute mai tarziu, Carvajal puncta pentru 3-0 cu un sut frumos, iar Ronaldo si-a desavarsit seara cu al doilea gol personal in minutul 70.

Sahtiorul a avut o rabufnire de orgoliu fantastca pe final.

Alex Teixeira a redus din diferenta in minutul 77, transformand un penalti, Dentinho a marcat apoi in minutul 83 dupa un corner, iar acelasi Teixeira a inscris pentru 3-4 in minutul 88, din pasa lui Taison.

A fost insa prea putin pentru ca Sahtiorul sa smulga macar un egal, iar pentru Lucescu singurul obiectiv ramane ocuparea locului 3 in grupa si calificarea in Europa League.

Intalnirea dintre Sahtior si Real Madrid a fost transmisa in direct pe site-ul Ziare.com, iar mai jos aveti rezumatul:

Min.90+3 Final de meci!

Min.88 GOOOL SAHTIOR! Teixeira marcheaza al doilea sau gol din acest meci, iar "minerii" pot realiza o revenire de exceptie!

Min.87 Cartonas galben pentru Danilo.

Min.83 GOOOL SAHTIOR! Dentinho marcheaza si el pentru trupa lui Lucescu!

Min.78 GOOOL SAHTIOR! Alex Teixeira inscrie din penalti!

Min.75 Schimbare Sahtior: Ferreyra intra in locul lui Gladkiy.

Min.71 Schimbare Real: Benzema intra in locul lui Bale.

Min.70 GOOOL REAL MADRID! Ronaldo reuseste "dubla"!

Min.65 Schimbare Sahtior: Dentinho intra in locul lui Azevedo.

Min.63 Schimbare Real Madrid: Kroos intra in locul lui Modric.

Min.62 Schimbare Sahtior: Taison intra in locul lui Marlos.

Min.56 Gladkiy rateaza din nou, spre exasperarea lui Lucescu.

Min.52 GOOOL REAL MADRID! Carvajal duce scorul la 3-0 cu un sut superb!

Min.51 Pyatov intervine din nou excelent in fata lui Ronaldo.

Min.50 GOOOL REAL MADRID! Modric inscrie din pasa lui Ronaldo!

Min.46 Incepe repriza secunda.

______________________

Min.45+2 Finalul primei reprize.

Min.42 Sansa buna pentru trupa lui Lucescu, insa Gladkiy trimite departe de poarta lui Casilla.

Min.35 Cartonas galben pentru Stepanenko.

Min.32 Schimbare Real Madrid: Danilo intra in locul lui Varane.

Min.31 Ronaldo apare bine la centrarea lui Bale, insa trimite slab si Pyatov retine.

Min.26 Sahtiorul incearca sa puna probleme prin Ordets, insa Varane blocheaza bine.

Min.21 Inca o sansa pentru Cristiano, insa portughezul suteaza peste poarta din lovitura libera.

Min.18 GOOOL REAL! Ronaldo deschide scorul in Ucraina!

Min.15 Rakitskiy trimite peste poarta din lovitura libera.

Min.10 Echipa lui Lucescu reuseste sa echilibreze jocul.

Min.2 Sansa mare pentru Real in debutul partidei, insa Ronaldo rateaza!

Min.1 Incepe partida!

ECHIPELE DE START

Sahtior: Pyatov, Ordets, Rakitskiy, Azevedo, Stepanenko, Fred, Bernard, Marlos, Kobin, Alex Teixeira, Gladkiy.

Rezerve: Kanibolotskiy, Kryvtsov, Dentinho, Taison, Kovalenko, Ferreyra, Eduardo.

Antrenor: Mircea Lucescu

Real Madrid: Casilla, Varane, Pepe, Nacho, Carvajal, Bale, Casemiro, Kovacic, Modric, Isco, Ronaldo.

Rezerve: Navas, Danilo, Kroos, James Rodriguez, Lucas Vazquez, Benzema, Jese.

Antrenor: Rafael Benitez

Avancronica Champions League: Sahtiorul lui Lucescu isi joaca viitorul in Liga cu Real Madrid

INFO: Realul conduce autoritar Grupa A din Liga Campionilor, in timp ce Sahtiorul este a treia, cu sanse mici de calificare in optimi.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#Sahtior Real Madrid LIVE, #Sahtior Real Madrid Champions League, #Sahtior Real Madrid Lucescu , #Champions League