"Tradare" la Madrid: Specialistul in arbitraj al celor de As spune ca nu a fost penalti pentru Real!

Joi, 12 Aprilie 2018, ora 15:48
5452 citiri

Specialistul in arbitraj al celor de la As, una dintre publicatiile "de casa" ale Realului, sustine ca echipa lui Zidane nu trebuia sa primeasca penalti in ultimul minut al meciului cu Juventus.

Eduardo Iturralde Gonzalez, fost arbitru FIFA, devenit dupa retragere expert pentru As si pentru reteaua SER, spune ca interventia lui Mehdi Benatia asupra lui Lucas Vazquez nu a fost una care impunea acordarea unei lovituri de la 11 metri.

"Interventia lui Benatia nu e suficienta. Nu ar fi trebuit acordat penalti", a spus Iturralde pentru As.

Real Madrid s-a calificat in semifinalele Champions League dupa ce a trecut dramatic de Juventus in sferturi.

Dupa 3-0 la Torino, madrilenii au fost condusi pe Bernabeu cu acelasi scor. Ronaldo a marcat pentru 1-3 in minutul 93 al partidei, dintr-un penalti discutabil.

Eduardo Iturralde Gonzalez este arbitrul ce detine recordul de penaltiuri acordate in campionatul Spaniei.

CTP, după ce a văzut conferința lui Cătălin Cîrstoiu: ”I s-a mai rărit zâmbetul iliescoid...”
Candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei, medicul Cătălin Cîrstoiu a susținut vineri, 19 aprilie, o conferinţă de presă pentru a răspunde acuzaţiilor de incompatibilitate în condiţiile...
De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Juventus Real Madrid penalty, #Real Madrid penalty Juventus , #Champions League