Real Madrid, victorie pretioasa in Champions League

Miercuri, 18 Februarie 2015, ora 23:40
5739 citiri

Real Madrid a obtinut o victorie pretioasa in mansa tur a optimilor de finala ale Ligii Campionilor.

Campioana Europei s-a impus cu scorul de 2-0 pe terenul nemtilor de la Schalke si este favorita la calificarea in sferturi.

Intalnirea de la Gelsenkirchen a fost neasteptat de echilibrata in primele 20 de minute, gazdele aratand un joc excelent in defensiva si incercand sa contraatace periculos.

Totul s-a rupt in minutul 26, cand Cristiano Ronaldo, pana atunci controlat excelent de nemti, s-a desprins din marcaj si a marcat pentru 1-0.

Benzema a ratat apoi dublarea avantajului "galacticilor", sutand in pustiul Wellenreuther, pentru dupa numai doua minute Schalke sa isi piarda cel mai bun om, olandezul Huntelaar iesind accidentat.

Nemtii au avut cea mai mare ocazie la poarta lui Casillas la jumatatea reprizei secunde, atunci cand Platte a luat la tinta bara transversala.

Pentru ca in fotbal ocaziile se razbuna, dupa numai cinci minute Marcelo inscria o bijuterie de gol si ducea scorul la 2-0.

Avantajul luat de iberici in Germania este unul confortabil si ii plaseaza pe acestia in pole-position pentru calificarea in sferturi.

Intalnirea dintre Schalke si Real Madrid a fost transmisa in direct pe site-ul Ziare.com, iar mai jos aveti rezumatul acesteia:

Min.90+2 Finalul partidei!

Min.85 Ultima schimbare la Real: Illarramendi intra in locul lui Isco.

Min.82 Schimbare Real Madrid: Iese Carvajal si intra Arbeloa.

Min.80 Schimbare Schalke: Meyer intra in locul lui Hoger.

Min.80 GOL REAL MADRID! Marcelo inscrie cu un sut superb, la vinclu!

Min.78 Schimbare Real Madrid: Hernandez intra in locul lui Benzema.

Min.74 BARA SCHALKE! Platte este aproape de a egala, insa trimite doar in transversala! Pe recuperare, Uchina nu poate relua decat in bratele lui Casillas.

Min.71 Isco suteaza de la marginea careului, dar trimite putin peste transversala.

Min.63 Cartonas galben pentru Kirchhoff.

Min.62 Boateng suteaza de la 17 metri, insa trimite din nou mult peste poarta.

Min.57 Schimbare Schalke: Kirchhoff intra in locul lui Neustadter.

Min.50 Desi este condusa, Schalke are mari probleme in a se apropia de poarta Realului.

Min.46 Incepe repriza secunda!

__________________

Min.45+2 Finalul primei reprize.

Min.45 Neustader vede cartonasul galben.

Min.39 Ronaldo este angajat perfect de Kroos, acesta trece de portar, insa scapa balonul in afara terenului.

Min.35 Wellenreuther intervine fabulos si scoate din vinclu un balon sutat de Ronaldo.

Min.34 Cartonas galben pentru Boateng.

Min.32 Schimbare Schalke: Iese Huntelaar, accidentat, si intra Platte.

Min.30 Ce ocazie! Kroos paseaza bine pentru Benzema, care suteaza de la 18 metri, insa Wellenreuther retine cu emotii.

Min.26 GOL REAL MADRID! Cristiano Ronaldo deschide scorul cu o lovitura de cap din centrarea lui Carvajal!

Min.25 Casillas intervine bine la sutul lui Huntelaar.

Min.20 Suteaza Aogo de la marginea careului, insa trimite in peluza.

Min.14 Nemtii au cateva minute mai bune, presand in jumatatea Realului.

In celalalt meci al serii, Basel a deschis scorul in fata lui Porto

Min.9 Cartonas galben pentru Kroos.

Min.6 Realul s-a instalat deja in jumatatea de teren adversa.

Min.1 Incepe partida!!!

ECHIPELE DE START

Schalke: Wellenreuther - Uchida, Howedes, Matip, Nastasic, Aogo - Hoger, Neustader, Boateng - Choupo-Moting - Huntelaar

Rezerve: Wetklo, Kirchoff, Meyer, Fuchs, Ayhan, Barnetta, Platte

Real Madrid: Casillas - Carvajal, Pepe, Varane, Marcelo - Kroos, Lucas Silva, Isco - Bale, Benzema, Cristiano

Rezerve: Navas, Chicharito, Arbeloa, Nacho, Jese, Illaramendi, Medran

INFO: Partida poate fi urmarita la TV pe posturile DigiSport si DolceSport.

Plângeri la DNA și ANI împotriva lui Cristian Popescu Piedone. USR îl acuză că și-a angajat ”rudele și pilele” la primărie
USR va depune plângeri la Agenţia Naţională de Integritate şi Direcţia Naţională Anticorupţie împotriva lui Cristian Popescu Piedone şi a caracatiţei cu rude şi pile pe care a...
Ciolacu nu-l lasă pe Robert Negoiță să intre în cursa pentru Capitală: "E candidat la Sectorul 3 și lucrurile așa vor rămâne"
Premierul Marcel Ciolacu a declarat vineri, 19 aprilie, că a discutat cu liderul PNL, Nicolae Ciucă, şi au ajuns la concluzia că Robert Negoiţă este un candidat foarte bun al alianţei PSD -...
#Schalke Real Madrid LIVE, #Schalke Real Madrid Champions League, #Schalke Real Madrid , #Champions League