Premiera istorica pentru Sergio Ramos, in finala Ligii Campionilor

Sambata, 28 Mai 2016, ora 23:13
7168 citiri

Sergio Ramos, capitanul lui Real Madrid, a marcat in finala Ligii Campionilor de sambata seara, cu Atletico Madrid, dupa ce a reusit acest lucru si in finala dintre cele doua echipe din anul 2014.

Spaniolul a devenit astfel primul fundas care inscrie in doua finale ale Ligii Campionilor, anunta pe contul de Twitter Sky Sports.

Urmariti desfasurarea finalei Ligii Campionilor, dintre Real Madrid si Atletico Madrid.

Ramos a marcat in minutul 15, deviind de la un metru de poarta mingea centrata de Gareth Bale din lovitura libera.

In anul 2014, Ramos a reusit sa egaleze, cu o lovitura de cap, in finala Ligii Campionilor, in minutele de prelungire, dupa ce Atletico a condus aproape o ora. Golul a insemnat atunci descatusarea Realului, care a reusit sa mai inscrie de trei ori in reprizele de prelungiri si sa castige cu 4-1.

Interesant este ca Sergio Ramos nu mai inscrisese in Liga Campionilor tocmai de la precedenta finala, avand 9 goluri in 92 de meciuri pentru Real in aceasta competitie.

Ciolacu anunță că întrerupe orice comunicare cu Piedone: "Îi urez succes"
Marcel Ciolacu a tăiat orice cale de comunicare cu Cristian Popescu Piedone. Președintele PSD a declarat joi, 25 aprilie, că nu va mai exista niciun dialog și nicio ofertă pentru Piedone....
Președintele PSD Sector 1 o vede pe Clotilde Armand la pușcărie: ”Și-a dat bani necuveniţi tocmai din bugetul unui proiect anticorupţie”
Preşedintele PSD Sector 1, Petre Florin Manole, a transmis joi, 25 aprilie, că primărița Clotilde Armand are „un drum scurt și previzibil de când a fost prinsă cu mâna-n bugetul local”....
#gol Sergio Ramos Atletico Madrid, #Ramos gol finala Liga Campionilor, #Ramos gol Real Atletico , #Champions League