Remiza spectaculoasa intre Manchester City si Real Madrid in semifinalele Champions League

Marti, 26 Aprilie 2016, ora 23:36
10403 citiri

Manchester City si Real Madrid au terminat la egalitate, scor 0-0, in mansa tur a semifinalelor Champions League.

Desi a fost o partida fara goluri, spectacolul si dramatismul nu au lipsit de pe Etihad Stadium.

"Galacticii" au inceput partida de la Manchester fara starul Cristiano Ronaldo, accidentat, iar acest lucru s-a vazut si in desfasurarea ostilitatilor din prima repriza, gazdele fiind mai insistente.

Chiar daca ritmul de joc a fost unul destul de alert, ocaziile cu adevarat periculoase au lipsit cu desavarsire in prima parte, semn ca cei doi antrenori si-au facut foarte bine temele.

Repriza secunda a inceput cu o sansa buna irosita de Aguero si a continuat cu o interventie relativ usoara a lui Hart la lovitura de cap trimisa de Ramos.

Realul s-a trezit neasteptat la jumatatea reprizei, punand probleme mari la poarta adversa.

Mai intai, Jese a luat la tinta transversala cu o lovitura de cap excelent plasata din pozitie incomoda, pentru ca dupa numai cateva minute Pepe sa suteze in Hart din cinci metri, singur cu portarul englez.

Ultima sansa a partidei a fost a gazdelor, De Bruyne sutand surprinzator din lovitura libera doar pentru ca Navas sa respinga in corner.

Dupa 0-0 la Manchester, finalista va fi decisa in returul de pe Santiago Bernabeu de saptamana viitoare.

Partida dintre Manchester City si Real Madrid a fost transmisa in direct pe site-ul Ziare.com, iar mai jos aveti rezumatul acesteia:

Min.90+3 Finalul partidei!

Min.90+2 De Bruyne suteaza surprinzator, Navas scoate in corner!

Min.90+1 Cartonas galben pentru Carvajal.

Min.88 Schimbare Real: Isco intra in locul lui Kroos.

Min.83 Ocazie uriasa pentru Real, insa Hart este la pot si blocheaza sutul lui Pepe trimis din 5 metri!

Min.77 Schimbare City: Sterling intra in locul lui Jesus Navas.

Min.75 Sut frumos al lui Bale, insa balonul ocoleste poarta aparata de Hart.

Min.71 BARA REAL! Jese trimite surprinzator cu capul, insa balonul loveste transversala celor de la City!

Min.68 De Bruyne incearca o centrare in fata portii, insa Navas retine usor.