Supercupa Spaniei: Real Madrid invinge Barcelona pe Camp Nou

Autor: Marius Doroftei - Editor Ziare.com
Luni, 14 August 2017, ora 00:50
13766 citiri

Real Madrid a luat o optiune serioasa pentru castigarea Supercupei Spaniei dupa ce a reusit sa invinga Barcelona chiar pe Camp Nou.

Madrilenii s-au impus in mansa tur cu scorul de 3-1, ultimele doua reusite fiind adevarate bijuterii.

Prima repriza a fost una destul de saraca in ocazii, dar foarte intensa, primul El Clasico din acest sezon aratandu-ne de ce Barcelona - Real este cel mai asteptat derbi al planetei.

Isco si Bale pentru oaspeti, respectiv Messi pentru gazde, au ratat cele mai mari ocazii in prima parte.

Repriza secunda ne-a adus si goluri, primul fiind un autogol. Pique a deviat in propria poarta sutul-centrare trimis de Marcelo, iar Camp Nou a amutit pentru prima data.

Dupa ocazii de ambele parti si un gol anulat al lui Ronaldo pentru o pozitie de offside, Barcelona a egalat in minutul 77, Messi marcand dintr-un penalti inventat practic de Suarez, care a fortat un fault la Navas.

Imediat a venit replica Realului, Ronaldo finalzand un contraatac cu un sut imparabil din marginea careului, dupa ce l-a driblat scurt pe Pique.

Portughezul a sarbatorit scotandu-si tricoul, gest care i-a adus cartonasul galben. Dupa nici doua minute, Cristiano vedea al doilea avertisment pentru o simulare si, implicit, cartonasul rosu.

Barca s-a aruncat in atac pentru a forta egalarea, iar pe o contra Marco Asensio a marcat pentru 3-1 cu un sut fabulos, din afara careului, ce a trimis balonul in vinclu!

Realul se impune confortabil pe Camp Nou si este marea favorita la castigarea trofeului dupa returul de joi seara.

Desfasurarea meciului:

Min.90+3 Finalul partidei! Ce meci am avut!

Min.90 GOOOOLLLAAAAZZZZOOO REAL! Asensio inscrie cu un sut fabulos, trimitand sub transversala!

Min.82 ELIMINARE REAL! Ronaldo vede doua cartonase galbene in doua minute si este trimis la cabine!

Min.81 Schimbare Real: Lucas intra in locul lui Bale.

Min.80 GOOOL REAL! Ronaldo inscrie superb, cu un sut imparabil!

Min.77 GOOOL BARCA! Messi inscrie de la 11 metri!

Min.75 Penalti Barcelona! Luis Suarez obtine o lovitura de la 11 metri!

Min.74 Ce ocazie! Busquets trimite peste poarta din 11 metri!

Min.72 Ronaldo inscrie, dar golul este anulat pentru offside.

Min.71 Bale centreaza foarte bine, Ronaldo incearca o "foarfeca", dar rateaza executia.

Min.68 Schimbare Barcelona: Sergi Roberto intra in locul lui Iniesta.

Min.66 Suarez incearca un sut-centrare, Ramos deviaza si este aproape de autogol.

Min.59 Schimbare Barcelona: Denis Suarez intra in locul lui Deulofeu.

Min.57 Schimbare Real: Cristiano intra in locul lui Benzema.

Min.57 Cartonas galben pentru Pique.

Min.54 Ce ocazie! Replica imediata a Realului, insa Jordi Alba blocheaza in fata portii goale!

Min.53 Ce ocazie! Messi trece la cativa centimetri de golul egalizator!

Min.52 Benzema este blocat in careul Barcelonei.

Min.50 GOOOL REAL!!! Marcelo centreaza in fata portii, iar Pique deviaza nefericit in plasa!!!