Joi, 19 Ianuarie 2012, ora 09:22
4933 citiri

Primul episod din 2012 al serialului "El Clasico", eterna disputa dintre FC Barcelona si Real Madrid, ne-a adus si un fault absolut revoltator.

Superstarul catalanilor, Leo Messi, a fost calcat miseleste pe mana, in timp ce era cazut pe gazon, de portughezul Pepe.

Era minutul 68 al intalnirii de pe Santiago Bernabeu iar Messi a fost faultat de tanarul Callejon. Pepe, care era in zona, s-a apropiat calm de argentinian pe care, mai intai, l-a lovit "prieteneste" cu genunchiul in umar si mai apoi l-a calcat intentionat pe mana.

Arbitrul, care se afla la nici 5 metri de faza, nu a vazut nimic, astfel ca fundasul portughez a scapat de o eliminare binemeritata.

Barcelona a batut din nou Realul pe Bernabeu

FC Barcelona s-a impus din nou in "El Clasico", invingand pe Real Madrid cu scorul de 2-1 in prima mansa a sferturilor de finala ale Cupei Regelui. Golurile au fost marcate de Cristiano Ronaldo, pentru gazde, si de Puyol si Abidal pentru oaspeti.

Accesati acest link pentru a urmari clipul video cu faultul revoltator al lui Pepe

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
#messi calcat pepe, #messi pepe video 2012, #Barcelona victorie Real Madrid, #real madrid barcelona video , #FC Barcelona