Real Madrid a castigat titlul in Spania

Joi, 03 Mai 2012, ora 00:50
4892 citiri

Real Madrid s-a impus cu 3-0, miercuri seara, pe terenul celor de la Athletic Bilbao si a cucerit titlul in Spania.

Madrilenii au inceput ca din tun partida de pe San Mames si, dupa un penalti executat total aiurea de Ronaldo, au deschis scorul, in minutul 16, prin Higuain, cu un sut superb de la 16 metri.

Peste patru minute, trupa lui Jose Mourinho si-a dublat avantajul pe tabela de marcaj. Ronaldo a centrat in forta din partea dreapta, iar Ozil a reluat in poarta din apropiere.

Partida a continuat cu Real la timona, iar golul trei a venit la cinci minute de la startul reprizei secunde. A marcat Cristiano Ronaldo cu capul, dupa un corner.

Tot miercuri seara, FC Barcelona a invins clar, scor 4-1, pe Malaga. Au marcat Messi (de trei ori) si Puyol pentru gazde, respectiv Rondon pentru oaspeti.

*Ambele partide au putut fi urmarite in direct pe site-ul Ziare.com.

Cu doua etape inainte de finalul sezonului in Primera Division, Real Madrid are 94 de puncte si nu mai poate fi ajunsa de FC Barcelona, care a strans "doar" 87 de puncte in 36 de etape.

Pentru "albi" este cel de-al 32-lea titlu din istorie si primul dupa o pauza de patru ani.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Real Madrid castigat titlu Spania, #Real Madrid castigat Bilbao, #Barcelona invins Malaga, #LIVE Barcelona Malaga, #LIVE Bilbao Real Madrid, #Primera Division etapa 36 , #FC Barcelona