Real Madrid, un nou pas gresit. Barcelona reintra in lupta (Video)

Joi, 22 Martie 2012, ora 08:37
3541 citiri

Real Madrid a facut un nou pas gresit in Primera Division, obtinand doar o remiza in partida disputata in deplasare cu Villarreal, scor 1-1.

"Galacticii" au deschis scorul prin Ronaldo, in minutul 62, dar au fost egalati cu sapte minute inainte de final, cand Senna a executat impecabil o lovitura libera.

In minutul 85, echipa lui Jose Mourinho a ramas in noua oameni, Mesut Ozil si Sergio Ramos fiind eliminati.

Meciul de la Villarreal a fost condimentat si cu o serie de erori impardonabile ale brigazii de arbitri. In prima repriza, centralul Romero le-a refuzat gazdelor doua penaltiuri, iar in minutul 55 i-ar aratat lui Ruben al doilea cartonas galben, dar nu si pe cel rosu.

Nici antrenorul Jose Mourinho n-a scapat de eliminare, portughezul fiind trimis in tribune pentru proteste.

In urma acestui rezultat, FC Barcelona s-a apropiat la sase puncte de Real Madrid cu 10 etape inaintea finalului de sezon.

Accesati acest link pentru a urmari rezumatul partidei Villarreal - Real Madrid

C.F.

Decizia scandaloasă de la marele derby Real Madrid - Barcelona. A fost sau nu gol? VIDEO
Dezbaterea privind absenţa tehnologia de linia porţii în La Liga a fost reaprinsă duminică, după ce un potenţial gol al Barcelonei a fost anulat în Clasico câştigat de Real Madrid, scor...
Încă o lovitură primită de FC Barcelona după eșecul dramatic din marele derby
Frenkie de Jong, mijlocaşul central al clubului spaniol FC Barcelona, s-a accidentat în derby-ul de duminică, pierdut în compania echipei Real Madrid, scor 2-3, şi va lipsi de pe teren până...
#Real Madrid, #fc barcelona, #Jose Mourinho, #Real Barcelona titlu Spania , #FC Barcelona