Real Madrid, victorie cruciala la Sevilla

Duminica, 03 Mai 2015, ora 12:44
3623 citiri

Real Madrid a reusit sa treaca un examen greu in lupta pentru titlul de campioana.

Dupa ce Barcelona a facut prapad la Cordoba, "galacticii" au obtinut o victorie cruciala, scor 3-2, in deplasare cu Sevilla, datorita unui impresionant hat-trick realizat de Cristiano Ronaldo.

Starul portughez a fost omul meciului si a batut de unul singur echipa gazda cu golurile marcate in minutele 35, 37 si 68.

Pentru ocupanta locului cinci in Primera Division au inscris Bacca, in minutul 46, si Iborra, in minutul 78.

Cu trei etape inainte de final, Barcelona se mentine lider in Primera, la doua puncte distanta de Real Madrid, iar in clasamentul golgheterilor Cristiano Ronaldo conduce cu 42 de goluri, in timp ce Messi are "doar" 40.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Real Madrid victorie cruciala Sevilla, #Real Madrid Sevilla rezultat , #FC Barcelona