Real Madrid a facut spectacol in Primera Division: Gol fabulos marcat de Bale (Video)

Sambata, 10 Ianuarie 2015, ora 18:50
4949 citiri

Real Madrid a facut un meci perfect sambata in etapa a 17-a din Primera Division.

Dupa doua infrangeri la rand, Cristiano Ronaldo si compania n-au avut mila de Espanyol, pe care au invins-o cu 3-0.

Scorul a fost deschis in minutul 12, de James Rodriguez, cu un sut din interiorul careului, venit in urma unei pase perfecte a lui Cristiano Ronaldo.

A doua reusita a fost o adevarata bijuterie. In minutul 28, Bale a batut fabulos o lovitura libera de la 25 de metri.

Ultimul gol al intalnirii i-a apartinut lui Nacho, intrat in teren dupa ce Coentrao a vazut cartonasul rosu direct in startul reprizei secunde. Tanarul fundas a punctat dupa o centrare a lui Arbeloa.

In urma acestei victorii, Real Madrid s-a desprins la 4 puncte in fruntea clasamentului din Primera Division.

Vizionati mai jos super golul reusit de Bale:

Primul Congres Forţa Dreptei. Formaţiunea îşi alege conducerea naţională şi îşi prezintă candidaţii
Primul Congres al Forţa Dreptei este organizat, sâmbătă, la Palatul Parlamentului, formaţiunea urmând să îşi aleagă conducerea naţională şi să îşi prezinte candidaţii la alegerile...
Cine câștigă Primăria Capitalei, potrivit celui mai recent sondaj. Candidatul PSD+PNL, la pământ. Prezența la vot, în creștere
România se pregătește de alegeri. Europarlamentarele vor avea loc în aceeași zi cu localele. ARA Public Opinion a realizat o cercetare sociologică în legătură cu evenimentele ce vor avea...