Real Madrid castiga chinuit cu o echipa din zona retrogradarii

Sambata, 26 Noiembrie 2016, ora 19:16
3099 citiri

Real Madrid a castigat cu greu meciul de sambata, din etapa a 13-a a campionatului spaniol, scor 2-1 cu Sporting Gijon.

Cristiano Ronaldo a inscris in minutele 5, din penalti, si 18, iar in minutul 21 Real a inscris prin Nacho, gol anulat pentru ofsaid.

In minutul 35, Sporting Gijon a redus din diferenta, prin Carmona, iar cu un sfert de ora inainte de finalul meciului, in minutul 78, Cop a avut ocazia sa egaleze, din penalti, dar a trimis peste poarta.

Real Madrid ramane pe primul loc, cu 33 de puncte, la 7 peste FC Barcelona, care va juca duminica seara, cu Real Sociedad.

De partea cealalta, Sporting Gijon are doar 9 puncte, fiind pe locul 18, primul care duce in liga a doua.

Iohannis, reacție despre candidații separați la primăria Capitalei: "Important este să nu ducă la lupte electorale în interiorul coaliţiei"
Preşedintele Klaus Iohannis se teme cu privire la eventuale tensiuni în coaliția de guvernare PSD-PNL după ce partidele au decis să susțină candidați diferiți la primăria Capitalei în...
Președintele PMP: Declinul PSD-PNL a început cu "decizia ridicolă de a-şi anunţa înfrângerea în Bucureşti” înainte de începerea campaniei
Preşedintele PMP, Eugen Tomac, consideră că decizia coaliţiei PSD-PNL de a avea candidaţi separaţi la Primăria Capitalei reprezintă începutul „marii prăbuşiri a partidului unic”,...
#Rea Madrid victorie Sporting Gijon, #Real Madrid invins Sporting Gijon , #Primera Division