Real Madrid-ul lui Mourinho bate tot (Video)

Miercuri, 22 Septembrie 2010, ora 09:34
1379 citiri

Real Madrid a obtinut, marti seara, o noua victorie in Primera Division. Trupa antrenata de Jose Mourinho a invins, cu 3-0, pe Espanyol Barcelona.

Partida care a contat pentru etapa a 4-a a campionatului spaniol de fotbal a fost dominata de la un cap la altul de madrileni, care au obtinut a 4-a victorie consecutiva.

Dupa un inceput mai slab, cu o remiza la Mallorca, "albii" au inceput sa prinda din ceea ce ii invata Mourinho si au obtinut patru succese consecutive - trei in Primera si unul in Champions League.

Revenind la meciul cu Espanyol, golurile au fost marcate de Cristiano Ronaldo (minutul 28 - penalti), Gonzalo Higuain (minutul 79) si Karim Benzema (minutul 88).

Intalnirea nu s-a remarcat doar prin spectacolul oferit de gruparea din capitala Spaniei, ci si prin duritate, trei jucatori fiind eliminati: unul de la Real Madrid (Pepe, in minutul 60) si doi de la Espanyol (Galan, in minutul 63, si Forlin, in minutul 89).

Tot marti seara s-au mai jucat inca doua meciuri din cadrul etapei a 4-a din Primera Division: Atletico Bilbao - Mallorca 3-0 (Lopez '44, Dominguez '62 - penalti si Perez '90) si Osasuna - Real Sociedad 3-1 (Pandiani '38, Camunas '43, Aranda '74 / Tamudo '16)