Real Madrid, remiza cu final de infarct la Valencia

Luni, 04 Ianuarie 2016, ora 06:10
3274 citiri

Real Madrid a ratat ocazia de a egala Barcelona in varful clasamentului iar viitorul lui Rafa Benitez pe Santiago Bernabeu dupa acest joc este, dupa cum noteaza presa spaniola, "incert". Galacticii nu au reusit decat o remiza, scor 2-2, in deplasare cu Valencia, dupa un meci cu un final de infarct.

Pe Mestalla, oaspetii au fost cei care au lovit primii dupa un sfert de ora prin Benzema. Gazdele au egalat in finalul primei reprize prin Parejo, din penalti, dupa un fault in careu facut de Pepe asupra lui Gomes.

Dupa pauza, madrilenii au dominat pana in minutul 67, cand au ramas cu un jucator mai putin, Kovacic fiind eliminat dupa un fault dur la centrul terenului la Cancelo.

Ultimele zece minute au fost nebune. Bale a adus din nou in avantaj Madridul in minutul 81 cu o loitura superba de cap, dar un minut mai tarziu Paco Alcacer a restabilit egalitatea pe tabela de marcaj.

In final, ambele echipe au fost aproape de victorie. Negredo, pentru gazde, a ratat singur cu Keylor Navas, in timp ce la faza urmatoare Bale, scapat spre golul victoriei, a trimis mingea peste poarta, iar pe Rafa Benitez la mana lui Florentino Perez.

Dupa 18 etape, Real Madrid ocupa pozitia a treia in clasament cu 37 de puncte, cu doua mai putin decat Barcelona si cu patru in urma liderului Atletico Madrid. Catalanii au insa un meci mai putin disputat.

Piedone vorbește despre un complot în favoarea lui Nicuşor Dan: ”Nu mă întoarce nimeni înapoi”
Cristian Popescu Piedone (PUSL), candidat la funcţia de primar al Capitalei, a infirmat, din nou, marţi, 23 aprilie, zvonurile referitoare la o posibilă retragerea a sa din cursa electorală şi...
Sebastian Burduja, candidatul PNL la Primăria Capitalei: ”Bucureștenii să nu mai fie forțați să aleagă răul cel mai mic"
Candidatul liberal la Primăria Capitalei, anunțat odată cu retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursă, vrea să propună „un model liberal de administrație”. Sebastian Burduja, liderul...