Reactia lui Zidane dupa un nou meci slab la Real Madrid

Miercuri, 02 Octombrie 2019, ora 07:59
5508 citiri

Real Madrid s-a impiedicat acasa de Club Brugge, insa antrenorul Zinedine Zidane a evitat sa isi critice prea aspru jucatorii.

"Galacticii" au remizat cu formatia belgiana in grupele Champions League, iar tehnicianul francez a scos in evidenta mai mult aspectele pozitive pe care le-a observat,

"Rezultatul este slab, dar reactia jucatorilor a fost buna. Nu putem fi multumiti, am avut 45 de minute ca niciodata. Raman cu reactia lor, desi nu sunt multumit ca am luat doar un punct. La pauza le-am spus ca au 45 de minute pentru a schimba jocul si ei au facut asta. Au intrat in teren cu mai multa daruire si atitudine.

Realitatea este ca am facut o prima repriza slaba, am inceput prost meciul. A doua repriza a fost complet diferita. Raman cu reactia lor, jucatorii sunt cei care au intors meciul", a spus Zidane la conferinta de presa.

Real Madrid isi continua parcursul slab din Liga Campionilor dupa ce a terminat la egalitate pe teren propriu cu belgienii de la Brugge, scor 2-2, intr-un meci din Grupa A.

Spaniolii au fost condusi cu 2-0 la pauza, insa au reusit sa revina in partea secunda si sa egaleze.

Dupa primele doua etape din Liga, Realul are numai un punct in clasamentul grupei.

Catalin Cîrstoiu, despre bunurile nedeclarate: „Ce ați fi vrut, să merg cu bicicleta?”
Candidatul PSD-PNL la alegerile pentru Primăria București, medicul Cătălin Cîrstoiu a declarat vineri, 29 martie, că el și soția sa au muncit de „le-au sărit capacele” pentru a avea...
Proiect pentru plafonarea adaosului comercial la 20 la sută pentru produsele românești. „La produsele din import să pună orice adaos doresc ei”
Ministrul Agriculturii şi Dezvoltării Rurale Florin Barbu a anunţat vineri, 29 martie, că împreună cu echipa de la instituţia pe care o conduce, pregăteşte un proiect legislativ care va...
#Zidane Real Madrid rezultat, #Real Madrid rezultat Champions League , #stiri Real Madrid