Cum explica antrenorul celor de la Real Madrid dezastrul din derbiul cu FC Barcelona

Duminica, 28 Octombrie 2018, ora 20:43
8765 citiri

Real Madrid a fost umilita in marele El Clasico de pe Camp Nou, cu FC Barcelona, fiind invinsa cu 5-1 si continuand forma execrabila din ultima perioada, 5 meciuri la rand in La Liga fara victorie.

Un meci in care Suarez s-a distrat cu apararea condusa de Sergio Ramos, punctand de trei ori, fiind ajutat si de Vidal si Coutinho pentru a intregi cosmarul madrilenilor.

FC Barcelona o umileste in El Clasico pe Real Madrid

Dupa partida, antrenorul Julen Lopetegui, fostul selectioner al Spaniei, a avut o prima reactie, acuzand ratarile din startul reprizei secunde, singurul moment bun al lui Real din meci:

"Sunt trist. E o mare lovitura. Am avut timp in repriza secunda sa intoarcem meciul, am avut ocazii clare sa egalam si sa castigam, dar nu s-a putut. In prima repriza, Barcelona a fost mai buna, chiar daca nu si-au creat prea multe sanse", puncta antrenorul lui Real, despre care se zvoneste de multa vreme ca va fi demis de Florentino Perez, iar acest moment pare ca va fi decisiv in luarea unei decizii.

In primele 14 partide pe banca lui Real, Lopetegui a pierdut deja 6, iar aceasta contraperformanta au mai bifat-o doar alti 5 antrenori din istoria Madridului, ultimul fiind Luis Molowny, in 1974.

Real Madrid a ajuns pana pe locul 9 in La Liga, dupa acest esec de proportii.

D.A.

Cătălin Drulă, despre candidatura la prezidențiale: „Eu sunt natural un candidat posibil”. Care sunt obiectivele USR și Dreapta Unită pentru 2024
Președintele USR Cătălin Drulă a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători” și a vorbit despre obiectivele USR și ale Dreptei Unite pentru alegerile din 9 iunie, despre misiunea...
Cîrstoiu răspunde criticilor din ultimele zile: "Nişte lupi în haine de oaie încearcă să transforme oaia în lup"
Atacat în ultimele zile atât de adversarii direcți la alegerile locale, cât și de alți politicieni, dar și de ziariști, Cătălin Cîrstoiu, candidatul susţinut de PSD şi PNL pentru...
#Barcelona Real reactie antrenor Lopetegui, #antrenor Real Madrid reactie dupa esec , #stiri Real Madrid