FC Barcelona umileste Real Madrid pe Bernabeu

Sambata, 21 Noiembrie 2015, ora 21:07
14409 citiri

FC Barcelona a castigat categoric marele derbi al Spaniei, scor 4-0, pe terenul lui Real Madrid.

A fost un meci pe care catalanii l-au avut la discretie de la inceput pana la sfarsit, in fata unui Real Madrid anesteziat de combinatiile superbe ale lui Iniesta si compania.

In prima repriza, jocul a avut un nivel ceva mai scazut, dar cu cateva ruperi de ritm FC Barcelona a reusit sa intre la pauza cu un avantaj de doua goluri.

Principala problema a madrilenilor a fost la mijlocul terenului, unde Kroos, James si in special Kroos nu au avut nicio contributie pe faza defensiva. De asemenea, Varane a prins o seara de cosmar.

Catalanii au deschis astfel scorul in minutul 11, prin Luis Suarez, dupa o actiune gandita excelent de inlocuitorul lui Leo Messi, Sergi Roberto.

Neymar a punctat si el in minutul 39 cu un sut pe sub Navas, iar in prelungirile primei reprize se putea face 3-0, dar Marcelo a intervenit fabulos.

In startul partii secunde, madrilenii au avut un plus de agresivitate, insa cei care au marcat au fost tot catalanii, in minutul 53, prin Iniesta, cu un sut superb sub transversala.

La un 3-0 relaxant, Luis Enrique si-a permis sa-l arunce in lupta si pe Leo Messi, revenit pe teren dupa o pauza de doua luni.

Chiar daca argentinianul nu a stralucit, Barcelona a mai punctat o data, in minutul 74, prin Luis Suarez, dupa o actiune fulger a catalanilor.

Real Madrid a incheiat in genunchi aceasta partida, Isco fiind eliminat in minutul 85. Dupa acest rezultat, postul lui Rafa Benitez este din nou in pericol.

Dupa acest rezultat, FC Barcelona ramane pe primul loc in Spania, la sase puncte in fata Realului.

REAL MADRID - FC BARCELONA 0-4

90+2 - Final de meci!

90+2 - Busquets vede cartonasul galben!

90 - Doua minute suplimentare.

89 - Ronaldo reia superb cu capul, dar Bravo scoate senational de sub bara!

89 - Ce ocazie!!! Munir primeste o centrare ideala, dar trage incredibil pe langa poarta!

88 - Benzema suteaza din afara careului, mingea e deviata in corner.

85 - Isco vede cartonasul rosu pentru un fault violent.

81 - Bravo respinge excelent la lovitura de cap trimisa de Benzema.

77 - Munir intra in locul lui Iniesta.

74 - GOL BARCELONA!!! Suarez scapa singur cu portarul dupa devierea lui Neymar si suteaza cu un sut plasat pentru un 4-0 incredibil!

72 - Ce ocazie!!! Suarez scapa singur cu portarul, trage pe langa Navas, dar mingea este respinsa din fata portii.

68 - Ce ocazie!!! Ronaldo ramane singur cu portarul, incearca un sut plasat, dar Bravo intervine fenomenal.

65 - Ce sansa!!! Messi suteaza in blocaj din 12 metri, dupa un calcai al lui Neymar.

61 - Varane reia slab cu capul in bratele lui Bravo.

60 - Isco suteaza in blocaj din marginea careului.

59 - Carvajal intra in locul lui Marcelo.

56 - Leo Messi intra in locul lui Rakitici.

56 - Isco intra in locul lui James.

55 - Ce ocazie!!! Suarez scapa intr-o pozitie ideala, dar trage in plasa laterala.

53 - GOL BARCELONA! Iniesta marcheaza superb cu un sut sub transversala!

52 - Ce ocazie! Neymar trage superb din lovitura libera, Navas scoate cu greu de sub bara.

51 - Sergio Ramos vede cartonasul galben.

49 - Ce ocazie! James trage bine langa bara, dar Bravo respinge in corner.

47 - Marcelo patrunde in careu, scapa intr-o pozitie ideala, dar trage in plasa laterala! Prima mare sansa a Realului.

46 - Se reia jocul! Messi ramane pe banca.

45+3 - Pauza!

45+3 - Ce ocazie!!!! Marcelo scoate de pe linia portii un sut ca si facut, mingea ajunge la Rakitici, care trage in Varane! Ce sansa incredibila!

43 - Barcelona are posesia dupa marcarea golului.

39 - GOL BARCELONA!!! Neymar primeste in careu si inscrie cu un sut pe sub portar!

38 - Ce ocazie! Bravo scapa mingea la o centrare a lui Bale, dar niciun jucator de la Real nu reuseste sa trimita in plasa.

34 - Ritmul este destul de scazut, sunt multe fragmentari pentru faulturi la centrul terenului.

31 - Dani Alves vede cartonasul galben.

28 - James trage puternic din marginea careului in bratele lui Bravo.

27 - Mathieu intra in locul lui Mascherano, accidentat.

23 - Neymar suteaza din lovitura libera de la 20 de metri, Navas retine.

18 - Ronaldo cere penalti dupa un duel cu Alves, insa arbitrul acorda fault in atac.

15 - Barcelona ajunge din nou la poarta, dar Rakitici trage mult peste.

11 - GOL BARCELONA!!! Suarez inscrie cu un sut cu exteriorul langa bara, din 12 metri, dupa o pasa excelenta a lui Sergi Roberto!!!

9 - Ronaldo centreaza periculos in fata portii, Bravo respinge excelent!

7 - Prima sansa de gol! Neymar primeste intr-o pozitie buna, la marginea careului, dar sutul sau se duce peste.

4 - James bate cornerul, dar catalanii resping prin Pique.

3 - Ronaldo patrunde pe cont propriu in careu si obtine un corner.

1 - A inceput meciul!

19:14 - Se tine un moment superb de reculegere in memoria victimelor atentatului de la Paris.

Info: Meciul incepe la ora 19:15.

REAL MADRID: Keylor Navas - Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo - Kroos, Modric, James - Bale, Cristiano Ronaldo, Benzema

FC BARCELONA: Bravo - Dani Alves, Pique, Mascherano, Alba - Rakitic, Busquets, Iniesta - S. Roberto, Suarez, Neymar

Pentru a preveni o tragedie, autoritatile spaniole au luat masuri fara precedent si au detasat aproximativ 5.000 de oameni ai legii pe Santiago Bernabeu.

FC Barcelona ocupa primul loc in campionatul Spaniei, cu un avans de 3 puncte in fata Realului.

Madrilenii vin dupa o infrangere la Sevilla si vor sa spele din dezamagire printr-un succes in marele derbi.

Partida este televizata de Digi Sport si de Dolce Sport.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
Cătălin Cîrstoiu: „Expunerea asta mi-a făcut foarte mult rău. Nu mi se pare normal ca la grădiniţă copilul să fie fotografiat. M-am considerat hărţuit” VIDEO
Cătălin Cîrstoiu, candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei a afirmat că expunerea din ultima perioadă i-a făcut foarte mult rău în viaţa personală, subliniind că nu i se pare normal ca...
#Real Madrid Barcelona, #Real Madrid Barcelona Live, #Real Madrid Barcelona direct, #televizare Real Madrid Barcelona , #stiri Real Madrid