Mesaj emotionant al lui Sergio Ramos pentru fani, dupa finala castigata de Real

Duminica, 25 Mai 2014, ora 08:24
3168 citiri

Real Madrid a castigat Liga Campionilor pentru a zecea oara in istorie, iar Sergio Ramos, unul dintre cei mai importanti jucatori din lotul lui Ancelotti, cel care a egalat la unu in minutul 93 pentru Real, a tinut sa multumeasca in mod special fanilor "blanco".

Fundasul spaniol a declarat astfel ca dedica golul sau din minutul 93 fanilor si familiei sale, dar mai ales celor care au sustinut pana la final Real Madrid in campania de castigare a UEFA Champions League.

"Este cel mai important gol din cariera mea. Este incredibila satisfactia pe care am dat-o fanilor luptand pana la final. Nu este golul meu, este al tuturor fanilor, al familieie mele, al celor care ne-au sustinut pana la final. Meritam sa castigam acest trofeu dupa atatia ani. Am intrat in istorie.", declara emotionat Ramos imediat dupa meci.

Real a invins cu 4-1 dupa prelungiri pe Atletico de Madrid, dupa ce aceasta a condus cu 1-0 pana in minutul 93, Sergio Ramos egaland cu o lovitura de cap, ulterior unui corner.

Este al 10-lea trofeu de acest gen pentru Real, care nu mai cucerise UCL din 2002.

D.A.

Dragoș Pîslaru, co-președinte REPER, despre schimbarea lui Cîrstoiu cu Firea și Burduja: "Mafia patronată de comasaţi şi-a arătat faţa"
Copreşedintele partidului REPER, Dragoş Pîslaru, a declarat că, prin retragerea candidaturii medicului Cătălin Cîrstoiu la Primăria Capitalei de către coaliţie, „mafia patronată de...
Ciucă: Sebastian Burduja va convinge "un segment de electoral nehotărât" în cursa pentru Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a declarat, marţi, 23 aprilie, că Sebastian Burduja, candidatul liberal pentru Primăria Capitalei, este opţiunea care dă speranţe celor care nu s-au...
#mesaj emotionant sergio ramos, #ramos declaratii dupa finala real atletico, #finala atletico real declaratii ramos fani , #stiri Real Madrid