Real Madrid a castigat cu mari emotii, dupa prelungiri, CM al cluburilor

Duminica, 18 Decembrie 2016, ora 14:59
3468 citiri

Campioana Europei Real Madrid a castigat cu foarte mari emotii finala Campionatului Mondial al cluburilor, dupa un meci in care a rapus campioana Japoniei, Kashima Antlers, cu 4-2, abia dupa prelungiri.

Benzema a deschis balul in minutul 6 cu un gol de 1-0, gol care parea sa duca la o finala fara emotii. Totusi, japonezii au intors minunat jocul, marcand de 2 ori, prin Shibasaki, o dubla in minutele 44 si 52.

Real a egalat greu, din penalti, gol marcat de Ronaldo in minutul 60.

La finalul partidei, Sergio Ramos a facut un fault extrem de urat din spate si putea fi eliminat in conditiile in care avea deja un galben, dar arbitrul din Zambia l-a iertat.

Ronaldo a facut legea in prelungiri, punctand de 2 ori, in minutele 98 si 104.

Cu aceste 2 goluri, Ronaldo devine cel mai bun marcator din istoria CM al cluburilor, cu 5 goluri, la egalitate cu Messi, Suarez si Delgado.

Real castiga al doilea CM de acest gen in 3 ani, dupa editia din 2014.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Real Madrid castiga CM al cluburilor, #cronica meci Real Madrid Kashima, #Real castiga cu emotii CM cluburi , #stiri Real Madrid