Real Madrid a explodat si cu Rayo Vallecano

Duminica, 09 Noiembrie 2014, ora 10:08
2183 citiri

Real Madrid ramane o adevarata masina de inscris goluri. In etapa a XI-a din Primera Divison, galacticii si-au pus din nou in miscare "artileria grea" si au obtinut un nou succes la diferenta mare de goluri, 5-1 cu Rayo Vallecano.

Echipa lui Carlo Ancelotti a pornit furtuna pe Santiago Bernabeu in minutul 9 cand Bale a deschis scorul. Finalul primei reprize a incins partida dupa ce Sergio Ramos a marit avantajul gazdelor in minutul 39, iar Bueno a punctat in minutul 43 pentru echipa din cartierul de la periferia capitalei Spaniei.

Dupa pauza, gazdele s-au dezlantuit si au inscris gol dupa gol. Kroos in minutul 55, Benzema in minutul 59 si Cristiano Ronaldo in minutul 83 au semnat a patra victorie din noua, in actualul sezon in care madrilenii inscriu de cinci ori intr-un meci.

In clasamentul provizoriu Real Madrid este lider cu 27 de puncte, urmata de Barcelona cu 25 de puncte.

Verdictul lui Ciolacu în privința medicului Cîrstoiu: ”Nu poate merge înainte ca fiind candidat al coaliției”
Premierul Marcel Ciolacu a delcarat, vineri, că până când doctorul Cîrstoiu nu va explica toate aspectele apărute în spaţiul public, dânsul nu poate merge înainte ca fiind candidat al...
Piedone și-a depus candidatura la Primăria Capitalei. Îndeamnă votanții să poarte tricourile "Și eu sunt interlop" VIDEO
Primarul Sectorului 5, Cristian Popescu Piedone, şi-a depus vineri, 19 aprilie, candidatura pentru Primăria Capitalei, el venind cu un tricou pe care era scris „Je suis Pepa Pig!” şi „Şi...