Real Madrid a scapat cu bine de pe Mestalla

Luni, 23 Decembrie 2013, ora 12:50
1388 citiri

Real Madrid continua sa se mentina in plasa celor doua lidere din Primerea Division. In etapa a XVII-a, galacticii au avut o deplasare grea la Valencia. La sfarsitul jocului, tabela de marcaj de pe Estadio Mestalla a indicat victoria madrilenilor, scor 2-3.

Echipa pregatita de Carlo Ancelotti a deschis scorul prin Di Maria in min.28. Gazdele au reusit sa egaleze prin Piatti, sase minute mai tarziu. Pana la pauza oaspetii au mai lovit o data prin Cristiano Ronaldo in min.40.

La reluare, Valencia a pus presiune si Mathieu a egalat in min. 62. Cu opt minute inainte de final, nou intratul Jese Rodriguez i-a adus din nou in avantaj pe madrileni, marcand golul victoriei.

Potrivit celor de la Marca, Real Madrid a obtinut a cincea victorie in fata Valenciei pe terenul acesteia in ultimii ani, considerand Mestalla 'teritoriu galactic'.

In clasament, Real Madrid ocupa pozitia a treia cu 41 de puncte, la cinci diferenta de primele doua locuri Barcelona si Atletico Madrid, aflate la egalitate cu 46 de puncte.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Real Madrid scapa bine Mestalla, #Real Madrid victorie Valencia , #stiri Real Madrid