Real Madrid a strivit-o pe Elche

Miercuri, 24 Septembrie 2014, ora 12:47
1712 citiri

Real Madrid a devenit de neoprit in ultima saptamana. Elche este a treia echipa, dupa Basel in Liga Campionilor si La Coruna in campionat, care a cazut victima poftei de gol a echipei pregatite de Carlo Ancelotti.

In etapa a V-a din La Liga, galacticii s-au impus pe teren propriu cu un neverosimil 5-1 in fata formatiei care a promovat in prima liga in urma cu un sezon dupa ce 24 de ani a petrecut prin ligile inferioare.

Marele protagonist al meciului a fost nimeni altul decat Cristiano Ronaldo. Starul portughez a inscris patru goluri in minutul 27 din penalti, 31, 80 din penalti si 92. Celalalt gol al madrilenilor a fost reusit de Bale in minutul 27.

Unicul gol al oaspetilor l-a avut ca autor pe Albacar, care a inghetat tribunele pe Santiago Bernabeu in minutul 14, dar reusita acestuia s-a dovedit doar un simplu foc de paie.

Cu acesta victorie, Real Madrid s-a apropiat de podiumul clasamentului si ocupa momentan locul patru, cu 9 puncte, la trei distanta de liderul Barcelona, care are un meci in minus.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...